• verdiğin zaman kitap geri gelmiyor, anasını ağlatıyorlar kitabın haklı olarak kitap ödünç vermemek en iyisi.
  • ödünç kitap verme işi kitap alma işi bana göre değil. gregorsamsamsinin yazdığı yazıya katılıyorum. aynen ödünç kitabın geri getirilmemesi kısmı beni de bir korkuttu.
  • giden gelmiyor kardeşim giden gelmiyor.
  • birkaç kez ödünç vermiş ama geri alamamış olma olasılığı yüksek kişidir. (bkz: kendimden biliyorum)
  • birine kitaplarını verirken çocuğunu başkasının evinde yatırıyormuş gibi hisseden kişidir.

haklıdır.
  • kitaplarına değer veriyordur ve daha önce başına kötü bir şey gelmiştir bu konuyla ilgili. kitaba sadece kitap; hikaye, şiir, roman, referans olarak bakmamak gerek. bir çok kişi kitap okurken üzerine notlar alıyor, altını çiziyor veya kitabı okuduğu yeri yazıyor. zaman oluyor kitabın üzerine çay, kahve dökülüyor zaman oluyor kedi, köpek kitaba zarar veriyor. tüm bunlar kitaba tarih katıyor. benim gibi eski kitaplarını arada karıştırıp böyle izlerle zamanda yolculuk yapan biri için bunlar çok değerli. o "yaralı" kitap gittikten sonra yerine yenisini koymanın bir anlamı yok. bu yüzden çok daha pratik olmasına karşın elektronik kitaba geçemedim mesela.

ez cümle; böyle insanları eleştirmektense anlamaya çalışın. onun için kitabın anlamını anlayın.
  • kitaplarına çok değer veren, kitabını alıp da geri getirmeyen insanlarla ilgili tecrübeli, kitaplarıyla mutlu insandır.
    (bkz: kendimden biliyorum)
  • vermem kardeşim, ya gelmez, ya eskitilmiş gelir. bir de üstüne "bizden değerli mi yaaa verelim kaç para ise." demezler mi!
  • asla vermem. asla da almam.

çünkü verirsem o kitapların geri gelme oranı çok düşük.alırsam da geri verme kısmı beni çok üzer. kitaplarım sadece bana ait olsun istiyorum. çocuğum gibi kitaplar. siz çocuğunuzu başkasına verir misiniz ?
  • bu benimdir. bir kere bu hataya düştüm ve kitap sanki dünya savaşından çıkıp gelmiş gibiydi.
hesabın var mı? giriş yap