• konuya girişini sikeyim necmi

insanın aklına canlı yayında kedi kesen canilerin yaptıkları geliyor. burda kaza yapılmış. kasten öldürme yok.
  • black mirror bok yemiş bu görüntü yanında, kan dondurucu.
  • kanımı donduran video.

yazılacak çok şey yok aslında ama bu başlığın görülmesi ve bazı şeylerin farkına varılması açısından bir şeyler karalamak istedim.

--- bu kısım kaza yapacağını düşünmeyenlere ---

bakın arkadaşlar. siz bu kızı kınarken, şuan instagram hikayelerinizde son 24 saat içinde çekilmiş, araba kullanırken yaşadığınız ruh halini yansıtan bir şarkı eşliğinde asfalt yolun videosu dönmekte. tamam hobi olarak yine yapın, yine çekin yolları ama başınıza ne gelebileceğinin farkında değilsiniz! afedersiniz ama yollarınızı sikiyim!

90 km/s hızla giderken gözünüzü 5 sn yoldan ayırırsanız ortalama 105 metre yol katedersiniz. 105 metre! yola bakmadan hem de. bir futbol sahası uzunluğu kadar mesafe.

anladınız mı?

karşınıza çıkacak herhangi bir şeyden haberiniz olmadan 105 metre! o sırada karşınıza bir çocuk, bir köpek, bir kedi, bir canlı(!) çıktığını veya yolda bekleyen bir tehlike olduğunu düşünün!

105 metre! bunu defalarca yazdım ki anlayasınız!

kazaya sebep olabilecek bir durumu görüp, algılayıp, frene basmanız ortalama 1,5 sn sürer. fren mesafesini de hesaba katarsanız durumum vehametini anlarsınız. çok iyi şoför bile olsanız, 50 metreden aşağı bir mesafede duramazsınız! kaldı ki siz yola bakmıyorsunuz!

lafım herkese değil. dikkat eden arkadaşlara canım feda. öpüyorum onları!

--- bu kısım kaza yapacağını düşünmeyenlere ---

zavallı kızlarımıza gelirsek. elinde telefon, diğer elinle 50 cent havalarında tripler ile 100 metre yol gidebilmen bile mucize aslında. yüksek ihtimal bir maddenin tesiri altında olduğundan, kaza sonrası şoka giriyor ve saçmalamaya devam ediyor. izlendiğini bildiğinden pişmanlık nidaları atıyor. tipik insan psikolojisi. böyle olsun istemezdim demek, yaptığın aptallığı örtmüyor maalesef. yazık oldu gencecik kıza iki like uğruna!

bu arada;

o emniyet kemerleri, takmayan herkesin götüne girsin! eved. ciddiyim.
  • muhtemelen olayın şoku ve kardeşini o halde görmenin etkisiyle, şuursuzca elinde devam ettiği olaydır.
    insanların bu şekilde gelişen ani büyük travmalarda ne yapacağını kestirmek imkansız.
    büyük olasılıkla bir kaç saat geçip, idrak edince kendini kaybedecek, yaptığı hareketin anlamsızlığı karşısında tamamen yıkılacaktır.
  • bir insanın psikolojisi nasıl bu kadar bozuk olabilir aklım almıyor. gerçekten insan hayret ediyor amına koyim. hayatımda izlediğim en garip videolarda 1. sırada yer alıyor şu an.
  • muhtemelen şahıs olayın şokunu hiç yaşamadı, zaten bu tipler duygusal travmaların şokunu falan yaşamaz. kazada korktuğunu da zannetmiyorum, çünkü bunların amigdalası da doğru düzgün çalışmaz.

söylediği sözleri dikkatli dinlerseniz neden bunu söylediğimi anlarsınız.

genel bir tanım için: psikopati nedir
  • "like" için ölen kardeşini canlı yayında yayınlayarak, "tık" alabilmek uğruna böyle bir vahşeti yayın kanalında yayınlayan haber kanalına selam çakmış kızın yaptığıdır.
  • ulan herkes bi şey demiş ama doğru anlatan yok. kazayı yapıp kardeşini öldüren sürücü koltuğundaki kız (18). kardeşi (14) ve kardeşinin arkadaşı (14) arka koltukta oturuyor ve kemerleri takılı değil. onları mümkün olduğunca kamera açısına almıyor, sürücü koltuğunun arkasında bir kızı gördüm ama ikinciyi göremedim. sonra aniden direksiyonu kırıp yol dışına çıkıyor ve takla atıyor. kardeşi camdan fırlamış ve başına kesin ölümcül bir darbe almış. diğer kız ağır yaralanmış.
  • (bkz: black mirror)
hesabın var mı? giriş yap