• sahibleri çok fazla arabalarına düşkünlerdir.devamlı yağını, suyunu, motor aksamlarını kontrol eder eksik birşey varsa hemen temin ederler.klasik arabaların bir özelliğide antika değeri taşıdıkları için tabi iyi bir bakımda olanlar için değerleri yüksek ölçüdedir.buna karşın benzin yakmaları ve silindir hacmi büyük olması dezavantajlarıdır.
  • yuzlerce arabanin icinde inci tanesi gibi duran arabalardir. sahiplerinin gozbebegidirler.
  • normalde araba merakı olan biri hiç değilimdir ama konu klasik araba olunca en tutkunu ben olabilirim bu arabaların. ileride yapılacaklar listesinde en başta gelen şeydir bu klasik araba modellerinden birine sahip olmak. son model arabanın vermediği bir hazzı veriyor bu araçlar. görünce heycanlanıyorum. motivasyonumu kaybettiğim zamanlarda açıp dergilerden veya internet sitelerinden fotoğraflarına bakıp az gaza gelmedim değil. birkaç yıl sonra sahip olmak istediğim modeli almış bir şekilde editleyceğim bu entryi. gerçekten hangi modeli önersem diye düşünüyorum da başlığa yazılanların hepsi mükemmeller zaten.
    ayrıca bu araçlar bizim ülkede çok pahallı olsalar bile diğer birkaç ülkede çok daha uygunlar veya izlediğim bir videoda istanbulda hurda diye bırakılan bu araçları oralardan alıp orijinal parçalarıyla restore etmek çok daha uygun oluyor. genelde mercedes w114 280c özellikle kırmızı rengi çok güzel olsa da bir chevrolet corvette(1953) modeli ve chevrolet bel-air (1958) veya cadillac eldorado modelleri değil. ayrıca ford'un klasik arabaları mercedes arabalarına göre daha da güzel geliyor bana. ek olarak cadillac 1989 model arabaların iç konforu dönemine göre çok çok daha konforlu hatta bu dönem arabalarının iç dizaynına şapka çıkartır cinsten. ama işte türkiyede maalesef çok uçuk fiyata bulunuyor orijinalleri. en iyisi amerikadan satın alabilmek.
  • bazıları için hayatın anlamını tanımlayan nesnelerdir.
  • çok subjektif de olsa en güzelleri bunlar.
  • bi recaizade'nin araba sevdası, bir de benim. benimki klasik pls
  • (bkz: mercedes-benz 300 sl)

hayattaki amaçlarımdan birisi babamın hayalini gerçekleştirmek bir 300 sl sahibi yapmak. tabii ülkemiz şartlarında imkansız ancak hemen hemen bir kaç seneye yurt dışında olacağım için imkansız değildir.
  • (bkz: 57 chevy)
hesabın var mı? giriş yap