• türkiye'de yapılıyorsa, hanenin geliri iyi denebilecek seviyede olduğu söylenebilir. bu hane aynı zamanda gün içerisinde en az bir öğünde et de tüketiyordur. yüksek ihtimalle deposunu doldurabileceği bir arabası da vardır.

oolum bu yaşamak için temel ihtiyaç olan ürünlere sahip olmaya, iyi durumda diyebileceğimiz bir ülkeye dönüştük, tünelin ucu zifiri karanlık gerçekten.
  • korku öğesi içerir. klima çarpmasına karşı gardını alan insandır. huzur içinde uyusun.
  • e, evet. başka nasıl olacak?

tanım: doğal fenomen.
  • medeniyetsiz sonradan görme ve daha bi sürü bir şeyler (çok uzundu üşendim) olduğumu öğrendiğim başlık. ben kendimi kısaca özetlerim 'keyif pezevengiyim' başka türlü uyunmuyor bu nemli ilde :/
  • zengin korfez ulkelerinde pike olmaz. magazalarda satilmaz bile. herkes senenin 12 ayi yorganla uyur. neden cunku hava asiri sicak oldugu icin evlerin merkezi klima sistemi vardir, tum odalarda, koridorda, mutfakta vs klima vardir. otomatik 23 derecedir genelde. klima hic kapatilmadigi icin yorganla uyunur. tipki 5 yildizli otellerde oldugu gibi.
  • bir dönem eniştemin yanında çalışırken dükkan sıcak oluyor diye klimayı açmıştım, eniştemde canını al parasını alma tarzında bir insandır, o gün dükkana gelmemişti ben kapanış yapacaktım kendisi de sabah geri açacaktı, akşam oldu dükkanı kapatırken klimayı açık unutmuşum sabah eniştem dükkana geldiğinde bir bakıyor içerisi buz gibi klima da son devir çalışıyor, aradan geçen sürede kumandayı saklamıştı ama klimanın içinden açmayı bulmuştum, yine sabaha kadar açık unutunca bu sefer klimayı sökmüştü, içimde ukte olarak kaldı bu, senelerce yanında sıcakta çalıştım, tek istediğim açık klima karşısında uyumak
  • evdeki diğer kişilerden en az biriyle aynı sıcaklık algısına sahip olmamaktan kaynaklanan eylemdir.

bıraksan kutuplarda bile atletle gezme potansiyelleri olan eşim ve kızım sıcaktan bunalacağına ben hafif serin havada bir pikeye sarılır mis gibi uyurum.
  • koduğumun yakarcaları yüzünden neredeyse zırh kuşanıp yatacağız.
  • klimanın çarpmasını engellemek için alınan bir tedbir. ee klima açmasan da adana sıcağı var. felaket yani.
  • günümüz koşullarında zenginlik alametidir.
hesabın var mı? giriş yap