• ölümü hakkında insanların halen anlamadığı bir olgu var. ilk bulgulara göre ölen insanlar helikopterin düşmesine bağlı olarak gerçekleşen çarpışmadan ölmediler, kaza sonrası helikopterin neredeyse tamamının yanması sonucu öldüler.

bu sebeple ortada bekletilen bir naaş'ın (bedenin) olma ihtimali yok gibi bir şey. bulunduysa kemikleri bekliyordur şimdi efsanenin.

24.02 çok iyi olmuş.

one last goodbye.
  • adam arafta kaldı hayalet oldu, artık staples center de karanlık gecelerde kobe burada gezileri düzenlerler.
  • 42 yaşında bir helikopter kazası ile yaşamını yitirmiş olan mükemmel nba oyuncusu, sevenlerini üzmüştür.
  • “ı just got one more than shaq”

black mamba
  • bu amerikalılardaki sayı takıntısı epey saçma bir hal aldı.
    kobe ve kızının ölülerini sırf forma numaraları olan 02.24'de defnetmek için bekletiyorlar.
  • ntvspor haberine göre cenaze töreni gerçekleşmiş olan efsane.
    haber
    fakat tam olarak ne oldu onu anlamadım. defin mi oldu, külleri mi savruldu okyanusa çözemedim.
  • az önce kesin olarak 2020 hall of fame sınıfına seçilen 8 kişiden biri oldu. 4 sene önce bir gün kobe'nin hof konuşmasını dinleyeceğiz ve o gün yaşlandığımızı anlayacağız demiştim. gittikten sonra hepimiz oyuncağını kaybetmiş çocuklar gibi kaldık, keşke biz yaşlansaydık da o konuşmanı dinleyebilseydik mamba...
  • cenazesi neden gizli yapıldığına anlam veremediğim nba yıldızıdır?
  • kendisini ne kadar çok sevdiğimi o öldükten sonra farkettim. kobe bana nba basketbolunu sevdiren en önemli figürlerden biriydi. hala sabah kalktığımda ilk iş kim ne yapmış, kim kimi yenmiş diye bakıyorum, ama hala ne maçları izleyesim, ne de yorum yapasım içimden geliyor. çok üzdün be kobe.
  • hem 8, hem de 24 giydiği dönemdeki belli başlı olayları ele alıp iki ayrı dönemdeki kobe'yi anlatan bir yazının çevirisi şuradan okunabilir.
hesabın var mı? giriş yap