• üstünde uyandırmaya kıyamadığınız biri uyurken olur.
  • gece bir ağırlıkla uyanmanıza sebebiyet verebilir. o kolun ne kadar ağır olduğunu diğer kolunuzla kaldırıp kucağınıza koyunca anlarsınız. beklersiniz ki geçsin o uyuşukluk, sonra uykuya dönersiniz yine.
  • boyun ve bel bölgenizde sıkıntı yaşıyorsanız, kireçlenme, düzleşme ve özellikle fıtık sahibiyseniz o uyuşan sizin kolunuzdur. o kol, hep uyuşur. beraberce yaşamaya çalışınız.
  • sinir sisteminin laçkalaşmasından da olabilen durum. depresyon zamanlarında hissedilebiliyor. genellikle geçiyor ileride de, panik yapınca daha da yayılıyor tabi; sakin olmakta fayda var.
  • çok acayip bir durumdur. insanın kendi kolunu bir yabancının kolunu tutuyormuşcasına tartması, gerçekten yaşanılması gereken bir tecrübedir.
  • tercihan bir nöroloğa, olmadı ortopediste, o da olmadı fizik tedavi uzmanına başvurulmak suretiyle tedavisi cihetine gidilmesi gereken hede
  • yaklaşık bir haftadır sol el serçe ve yüzük parmağımı hissetmiyorum. kedim müjgan'ın çok hoşuna gidiyor bu durum. ben hiç bir şey hissetmiyorum, o geri zekalı da bir haftadır yemeye çalışıyor ama henüz kanatamadı bile.
    stres, beyin, boyun fıtığı ya da kalp sorunu olabilir denmiş. benimkinin nedeni kesin kalptir. 37 yıl iyi dayandı yaşadıklarıma. ben kendisinden razıyım, o da benden razı olsun. bi 37 yıl daha atıp napıcan bu siktimin dünyasında.
  • stres nedeniyle olabildiği gibi beyin ya da omurilik kaynaklı problemlerin belirtisi de olabilir.
    (bkz: karpal tünel sendromu)
    (bkz: boyun fıtığı)
hesabın var mı? giriş yap