• son zamanlarda özellikle çokça karşımıza çıkan insanlardır.

kah dünyanın düz olduğunu iddia ederken görüyoruz bunları.

kah aya gidilmediğini iddia ederken. kah mars fotoğraflarını kimin çektiğini sorgularken.

memlekette şunun arkasında bu bunun arkasında o var tarzı saçma komplo teorileriyle 3 gıdım olan beyni de iyice bulanmış bu kitle, sürekli saçma sapan şeyleri çok inanarak anlatıyor ve bir grup başkası da aynı cehaletle bunları ciddiye alıyor.

en ufak bir muhakeme yeteneğinden yoksun bu adamlar aklına gelen her saçma soruyu sormakta beis görmüyor, bu tespitleri de çok zekice buluyor.

mesela aya çıkılmadığını düşünürken abd'nin ay'a çıktığını sovyetler bile kabul etti, demek ki benim anlamadığım şeyler olabilir demiyor da 1969 teknolojisiyle aya nasıl çıktılar diyor sanki uzay mühendisliğinde bilirkişiymiş de apollo programını detaylarıyla incelemiş gibi.

bu bilgi ve zeka seviyesine cahil özgüvenini de ekleyince ortaya çıldırtıcı bir tipleme çıkıyor.
  • aya seyahatine inanmayan kitle amerika'da da mevcut. ayrıca ruslar inandı diye herkes inanacak değil.
    ben inanıyor muyum hem evet hem hayir.
    ha gelelim ikinci konuya. her işin altından rockafeller ailesinin çıkması tam bir zihin tembelliği. işin aslını araştırmayıp suçu üçgen göze atmak çok kolay.
  • hipotez ispatlanmadan teoriye dönüşmez. ama yanlış olduğu ispatlanmazsa da çürümez.

ispatlamak için harcanan emeğe saygım var ama yanlış olduğunu ispat için harcanan zamana acırım.

maalesef bu devir -herhalde insanlara daha kolay geldiği için- başkasının hipotezlerini yalanlama devri.
  • paronayak olan kitledir. bunlar tüm beceriksizlik ve tembelliklerini dış mihraklara bağlar. bunlara göre her şeyin suçlusu dış mihraklardır.
  • "aya gidildigine inanmayan abd'de de mevcut. ruslar gitti diye herkes inanacak degil."

bu mantiktan bahsediyorum entry'de zaten. bilmedigin bir konuysa kisitli bilginle cikarimlar yapamazsin. bunlar yalan soyluyor ya diyeceksen de konunun uzmani ciddi insanlarin iddialari lazim o da oyle bir deli astronotla vs olmaz. bu isle ilgilenen bir kurumun bu iddiayi ortaya atmasi lazim. aya gidis gibi birden cok kez yapilmis bir istem bahsediyoruz. boru degil

edit : aya insanlı bir kere gidildiğini de iddia edebilirler. birşeyden anlamazlar.

https://www.universetoday.com/…-walked-on-the-moon/
  • ". aya gidis gibi birden cok kez yapilmis bir istem bahsediyoruz. boru degil"

aya gidişi ve gelişi boru ile mi yapmışlar orasını anlamadım.
    arkadaşım nasa aya insanlı 1 kez gitti. veya böyle iddia ediyor diyelim.
    insansız olarak sovyet rusya amerikadan önce zaten aya ulaştı.

sen elon musk fanlarına katıl daha çok etkinlik yaşarsın.
  • bir de bunların insanlığın anunakiler tarafından yaratıldığına inanan tayfası vardır ki evlere şenliktir.
  • kitle olarak değil de bireysel olarak ben de artık aralarındayım. aya insan gitmedi noktasına bile gelebilirim her an. onu okuyorum "aa doğru" diyorum, bunu okuyorum "aa doğru" diyorum, beynim yandı amk, ambale oldum artık.

"nothing is true everything is permitted"
  • inanmadığım ve sorguladigim için özel mesajdan hakaret eden ruh hastası yazarın açtığı başlık
  • çoğu ispat edemeyeceğimiz konular. ispat dediklerinizde yine onların araçlarıyla yaptıklarınız zaten. istedikleri gibi manipule edebilirler bizleri. komplo teorileriyle kafayı bozmuşları öğrenilmiş bilgiye balıklama atlayanlara tercih ederim.
hesabın var mı? giriş yap