• senelerce istanbul 2 sene izmir'de yaşamış biri olarak 2 senedir farkettiğim durum. merkez için konuşuyorum, insanlar birbirine aşırı saygılı. sabahları minibüs sırası olduğunda yaşlılar bana "oğlum senin okulun vardır yetiş önce sen bin" diye öncelik vermesi mi dersiniz, minibüsçünün bile sizli bizli konuşması mı dersiniz, ramazan olmasına rağmen sorunsuz bi şekilde dışarda yiyip içme mi dersiniz, kesinlikle burada ve bazı ortamlarda yansıtıldığı gibi değil konya.

en azından meram için geçerli olan önerme. hatta dinsiz olduğunuzu açıkça belirttiğinizde(yeri geldiğinde) meraklı birkaç soru dışında olumsuz en ufak bir tepki bile almıyorsunuz. istanbul'u trafikten bezmiş, mutsuz insanlar doldurmuş. yaşam kalitesi kesinlikle daha yüksek burada.
  • 3 yıldır konya'da okuyorum şehir planlaması, o tramvayla çoğu yere ulaşma imkanı muazzam yerel halkı çıkar içinden enfes bir şehir.
  • çomarland'te hayat
  • istanbul’da gaziosmanpaşa, izmir’de limontepe’den başka bir yer görmemiş yazarın nalçacı’yı görmesi sonucu oluşmuş izlenimdir.
  • her memeleketin kendine göre gerici yobaz tayfaları vardır. konyayı bu yüzdne önplanda gosteriliyor maalesef ama insanlık yardımseverlik konusundada hoşgörü konusudnada çok degerli kaliteli halkıda çok fazladır hakkı yenmesin.
  • 6 sene istanbul 2 sene antalya 1 sene izmir 23 sene konya.antalya diyorum.
hesabın var mı? giriş yap