• kimi zaman, zor anlarda kapısını sahipsiz bu güzel dostlara açmaktan kaçınmayan mekanların da veri tabanını oluşturan anket. güzel.
    (bkz: sevil parfümeri)
    (bkz: sevil parfümeri'nin üşüyen köpeği içeri alması)

bu arada izmir, gerçek anlamda bir kedi köpek cenneti. hindistan'da ineklere verilen değeri, izmirliler de kedi köpekler için candan bir şekilde göstermekte. şans.
  • (bkz: hacettepe onkoloji hastanesi)

köpek ve kediler.. etrafında sürekli besleniyorlar, sürekli ilgi ve şefkat gördükleri için de gelen yabancı kişilerden bile kaçmıyorlar herkese kendilerini sevdiriyorlar.

neredeyse bizimle içeri kadar girecekler yani o derece çekinmiyorlar. bir sürü kedi ve köpek doğurdu etrafta bir sürü yavru ponçikler var. hepberaber bakıyoruz.

çünkü onlar mutluluk sebebi, sabahleyin ufak bir muhabbet edip şöyle bir sevince bütün negatiflik yok oluyor üstümüzden.

iyi ki varlar.
  • mecidiyeköy starbucks'tır. aynı zamanda insan kalitesi de yüksek olduğu için hayvanınız sevgi manyağı olur. sevmeden geçen oldu mu şaşırır.
  • ıclerinde kesinlikle (bkz: voi central) olmamasi gereken liste. yasadiklarimizi buraya da yapistirayim ki belki bir kisi bile gorup de gitmekten vazgecer;

voi central:
    sozde “dog friendly” isletme. biz de bu sebeple bugun ilk kez ziyaret etme gafletinde bulunduk. daha once de pek cok dog friendly cafe/restaurant/otelde bulunduk, hicbir zaman gerek isletmelerin gerekse de diger ziyaretcilerin dostlariyla herhangi bir sorun yasamadik.

voi sayesinde bugun ilk kez basimiza boyle bir hadise geldi. cunku isletmecisi saldirgan bir av kopegini orada barindiriyor ve calisanlar da serbest dolasmasina izin veriyor. biz iceride oturdugumuz icin kopegimizi koruyabildigimizi sandik, fakat bir sure sonra bahsi gecen kopek bir sekilde iceri girdi ve kopegimize saldirdi. sans eseri bir calisanin hizli mudahale etmesiyle kopegimizi kurtarabildik ancak cok daha kotusu yasanabilirdi. sonrasinda hizlica hesabimizi odeyip veterinere gittik, kafatasi ve kulakta disleme ve ciziklerle bu olayi atlatmis olduk.

yanlis anlasilmasin, ben de bir kopegin dostu olarak orada bize saldiran kopegin basina bir sey gelmesini istemem. ayrica kopeklerin birbirine saldirmasi da cok dogal bir olaydir. fakat siz bir isletme olarak “dog friendly” oldugunuzu soyleyerek musteri cekmeye calisiyorsaniz o zaman kimseye bu sekilde bir olay yasatmayacaksiniz. ya orada saldirgan bir kopek beslemeyeceksiniz, ya onu ihtiyaclari disinda salmayacaksiniz, ya da bize evcil hayvaninizla gelmeyin diyeceksiniz. sizin politikaniz tam olarak soyle; “tabi ki kopeginizle gelebilirsiniz. tuh gecmis olsun, bizi sorumlu tutamazsiniz”. kimi sorumlu tutalim?

sizin bu politikanizi degistirmenizi beklemek naiflik olur ama en azindan bu entryi goren evcil hayvan dostlari sizi ziyaret etmesin benim icin yeterli. siz evcil hayvan dostlari, lutfen bu isletmeye giderek dostunuzun canini tehlikeye atmayin.
  • ankara:

coffeebus (tunus cad.)
    coffeelab (bahçeli, tunalı ve meşrutiyet cad.)
    if sokak (tunus cad.)
    veganka (tunus cad.)
    zula bar (kızılırmak cad.)
    tayfa kitapkafe (kızılırmak cad.)
    orta dünya (hatay sk.)
    zone/ eski noxus (selanik sk.)
    haymatlos (konur 3 sk.)

gezip deneyimledikçe güncelleyeceğim. gönül rahatlığıyla köpeğinizle gidebilir ve/veya ihtiyaç halinde bir sokak hayvanı için yardım talep edebilirsiniz.
  • köpeğim adam olsa da ben de keşke gitsem diyorum bazen. yok arkadaş, kedi/köpek/insan ne varsa taciz edip oyun oynamak derdinde.

yaşlansın biraz ben de gideceğim böyle yerlere.
  • bilgi üniversitesi kütüphanesi

arkadaşım ve ben ders çalışmak için olabildiğince farklı kütüphanelere gidiyoruz. bu yüzden her seferinde farklı bir kütüphanedeyiz. birkaç ay önce de bilgi üniversitesininkine gittik. içeri girdik kitapların arasına küçük masalar koymuşlar. orada ders çalışırken bir tane köpek girdi ve rafların arasında uyudu. herkes oldukça da normal karşıladı.
  • pandemi sebebi ile pek ihtiyaç duymadığımız listeydi. ancak artık gerekiyor.

bahçe bölümüne bile köpeğimizle girmemizi kabul etmeyen, yıllardır müdavimi olduğumuz mekanlardan elimizi ayağımızı kestik. köpeğimiz yanımızda olmasa dahi bu tür yerlere gitmiyoruz, paket servis bile almıyoruz.

haliyle gidilecek yeni yerler bulmak gerekiyor. mesela yarın akşam patio bebek'te yemek yiyeceğiz, kızımız yanımızda olacak.

bu ve bunun gibileri paylaşmaya devam edeceğimiz mekanlardır.
hesabın var mı? giriş yap