• evciller arasında en güzeli (bkz: kedi),

en cana yakını (bkz: köpek)

doğrusu budur profesör

edit: alt komşu bana ayar olmuş. zevkler ve renkler her insana göre değişir. kedi başlıklarının altına da köpek yazan sensin değil mi? tamam işte sonunda buldum seni.

iki canlıdan da iki cinsle geçinip gidiyorum. yıllardır..

(bkz: kapak)
  • kediler bir numara tertemiz canlılar insan daha temiz, mis gibi kokarlar ,az yerler ,tuvaletlerini kuma yaparlar,insanların stresini alılrlar neşe kaynağıdır kediler.
  • pitbull haberiyle aynı ana denk gelmesini istediğim için açtığım başlıktır. pitbull gibi bir canavara kızıp, golden gibi insan delisi, sevgi kurabiyesi, dostluk abidesi minik kuşların harcanması büyük haksızlık olur. golden'lar ve birçok köpek türü can almaz, can kurtarırlar, gerekirse verirler. gözü dönmüş fabrika malı pitbull'a kızıp, insandan her koşulda daha sevgi dolu bu şahane yaratıkların harcanmasına katlanamayız.
  • güzelce bir ısırsınlar da öyle gel.
  • tardigrad (su ayısı) görmemiş insan beyanıdır.
    yine de tüm canlılar güzeldir.
  • yanlış bir önermedir. köpek de diğer hayvanlar gibi çok şirin ve sempatiktir. yeryüzündeki en güzel canlı için
    (bkz: kedi)
  • yanlış bir önermedir. köpek de kedi de diğer hayvanlar gibi çok şirin ve sempatiktir. yeryüzündeki en güzel canlı için
    (bkz: at)
  • yer yüzündeki her canlı güzeldir. insan denen yaratık onlara ilişmediği sürece.
  • yeryüzündeki bütün canlıların her biri birbirine eşit mesafededir.

ancak bizler kendi benliğimizi esas alıp kendi farkındalığımızı yücelttiğimizden ötürü bazı canlılara daha yakın, bazı canlılara ise daha uzak hissederiz.

mesela ben de atları, baykuşları ve kurtları seviyorum. bu eğilimler benim birey yanımdan kuvvet alıp hareketleniyorlar. neden? niçin? bu başka bir mesel. ama yeryüzündeki bir canlı türünü işaret edip en güzel canlı ilan etmek insan türü için oldukça keskin ve cürretkar bir ima.
  • katılıyorum kesinlikle .
hesabın var mı? giriş yap