5715 entry daha
  • el kadar köpeğin ne suçu olabilir? köpekler durduk yere kimseye saldırmaz tabi bazı istisnalar hariç. o istisnalar insan içinde geçerli. o zaman “insansız sokaklar istiyoruz” diyelim? saçmalık değil mi? evet.

köpekler bizim dostlarımızdır onlarsız olamayız.
  • evet
    köpeksiz sokaklar istiyoruz.
  • osuruğudan korkan vatandaşların bencil taleplerinden biridir. yürüyün anca gidersiniz mangalda kül bırakmayan tırsaklar sürüsü!
  • defolup gidip sahipsiz bir toprak parçasında köpeksiz özerkliğinizi ilan edebilirsiniz. çünkü şu son yaşananların bazılarımıza şekil a'da görüldüğü üzere hala algılatamadığı gibi sizin gibilerle bir arada kaldıkça kurunun yanında yaş da yanıyor. he bir de köpek seni ısırsa köpekliğini yapmış olur ama senden bu malzemeyle bu saatten sonra insan olur mu? bilemedim, zor.
  • e çıkma o zaman dediğim başlık...
  • emin olun onlar da bu sokaklarda yaşamak istemiyorlardır. ama onları uyutamayız, ormanlara atamayız. ben bunu vicdani olarak asla desteklemem ama vicdanı olmayan insanlar için bile mantıklı nedenleri var bunları yapmamanın.
    sokaklarda az köpek görmek istiyorsan en basitinden kısırlaştırılmalarına bi katkıda bulun kardeşim.
    kısırlaştırılmaları hem onlara da iyi, yavruların sokakta uzun ömürleri olmuyor ki yetişkin köpeklerin de ömürleri ev köpeklerine göre kısa oluyor.

hem onların hem de bizlerin daha kaliteli yaşaması için yapabileceğin onlarca şey var.

oturduğun yerden kopoksoz sokok ostoyorom demek kolay. bu ülkede herkes sadece bir şeylerden şikayet etmeyi biliyor.
  • kopekler evcil hayvanlardir.

vahsilerine kurt denir.

kopeklerin yeri sokaklar degildir.
    hayvanlari cok seviyorum ve onlara yapilan en kucuk bir zarara bile katlanamiyorum, lakin sokaklardaki basi bos kopeklere belediyenin, devletin bir cozum bulmasi gerek.
    igneyi yapip kulagina kupesini takmaktan fazlasi.

en basta kisirlastirilmamis kopek kalmamali sokakta. urememeliler. cunku sokakta yasamaya elverisli degiller, sokak onlarin yuvasi degil. sokakta yasayan da bir sure sonra zararli olabiliyor. bir insanin canina zarar gelse cok buyuk problem.
    gruplar halinde gezmeleri engellenmeli( nasil yapilir bilmiyorum), cunku en cok boyle tehlikeli oluyorlar. resmen bazilari cete kurup geziyor. bu hayvanlarin dilinden anlayan profesyonel insanlar mevcuttur, yardim alinabilir.
    kesin cozum bulunana kadar belediyeler tarafindan her kopek beslenmelidir.
    evcil hayvanini sokaga birakana ciddi cezalar getirilmeli.
    petshoplarda kopek satisi yasaklanmali(aslinda hepsi yasaklanmali)

kademeli olarak hem kopeklerin yasamina dikkat edilmeli hem de yavas yavas dogal sekilde sokaklar kopeklerden arindirilmalidir.
  • oturduğum muhitte sokak köpekleri oldukça fazla sayıda ve bu köpekleri besleyen de birçok hayvansever var. kapları hiç boş kalmaz öyle söyleyeyim. ancak akşamları gruplaşıp saldırgan tavırlar sergiledikleri için akşamları sokağa çıkamaz olduk. evime en yakın otobüs durağının orayı mesken tuttukları için eve hava karardıktan sonra dönüyorsam 1 durak ileride iniyorum. oradan geçtiği için ısırılan komşularım oldu.

hayvanların kötü koşullarda barınaklarda yaşamasına da karşıyım ama bu işe bir çözüm bulunması gerekiyor. kısırlaştırma işlemleri çok sıkı yapılsa 3-4 sene içerisinde problem büyük oranda çözülebilir.
  • köpeklerin yeri sokaklar değildir.

köpekler insanlarla ilişkisini kesince çete kuran, gruplaşan, kendilerine bölge tayin eden ve tehdit gördükleri her şeye saldıran hayvanlardır. bunun aç ya da tok olmalarıyla alakası yok, bu sebeple köpeksiz sokaklar istiyorum.
  • valla biz de o kadar çok şey istiyoruz ki şaşarsınız.

ama standart zeka düzeyindeki bir insanın erişkin bir birey olmadan evvel her istediği bokun olamayacağını anlaması gerekiyor.

hadi şimdi biraz da beyninizi kullanarak bir şeyler istemeyi deneyin.
3674 entry daha
hesabın var mı? giriş yap