• başlık sığmadığı için böyle yazdım kusuruma bakmayın.

doğrusu vr teknolojisi kullanılarak vefat eden kızın annesiyle sohbeti olacak.

korede bir firma altı ay uğraşıp 2016'da hastalıktan ölen kız çocuğunu annesiyle tekrar bir araya getirmişler.

ben aşırı buldum.

ilgili link

yorumlarda biri ingilizce sohbeti çevirmiş okudukça daha kötü oluyorsunuz baba siz ne yapıyorsunuz böyle yaa
  • öyle bir yazmışsın ki ruhla iletişime geçmişler zannettim, yok artık diye diye açtım linki. sanal gerçeklikmiş arkadaşlar. şahsi fikrime göre son derece gereksiz.
  • fake olduğunu bile bile duygusal eziyet, yarayı yeniden kanatmak... ben asla yapmazdım.
  • insanı çok farklı duygulara sürükleyen über teknoloji olayı. sabah sabah üzüldüm.
  • (bkz: black mirror)
  • insanın sanırım unutması gerekiyor. doğa da bunu gerektiriyor.
    böyle bir teknoloji bize gelse 25 yıl önce vefat eden babamı görmeyi çok ama çok isterdim lakin cesaret edemezdim herhalde.

ama annem... ne çok ister kim bilir.
    of be. gitti bir sigara daha.
  • bir psikologa psikyatriste danisip girismislerdir bu ise insallah, kadin eskisinden de kotu olmasin sonra.
  • hem üzen hem korkutan durum. neden üzdüğü malum ama ilerde böyle bir teknolojinin gelişmesi insanı korkutur. inception'da bir sahne vardı hatırlarsanız sahnede bir odada herkes kimyasalla uyutulup istedikleri rüyayı görmeleri sağlanıyordu. hiç kimse de gerçek hayata dönmek istemiyordu. bana bunu hatırlattı.
  • duygu istismarı yaparak ölümün ticaretini yapmak... nereden bakılırsa bakılsın hiç doğru değil. falcilar, medyumlar, üfürükçüler bunlardan daha samimi. en azindan gelenin ölen kişi olduğunu iddia ediyorlar. burada ruhsuz bir yazılıma gözyaşı akıtıyorsun.
  • robotunu da yapsınlar olsun sana black mirror.
    edit: herkese hitap etmeyebilir ama bazı vakalarda kullanılan terapi teknikleri içinde işlevsel olabilir.
hesabın var mı? giriş yap