• koğuşundan çıkıp telefon görüşmesine gitmek ve telefonda hayat arkadaşına "gök gri bulut yalancı kandırıp düşürse derde, bil ki güneş var güzelim her zaman olduğu bu yerde. korkma bağır! olmadı hızır'ı çağır
    hızır senin kalbindedir, sen hızırsın be güzelim" diye türkü söylemek.

içeride ama dışarıdaki milyonlara umut aşılıyor. bundan kral hareket yoktur zannımca.

her dinlediğimde boğazımda bir yumru bırakan selahattin demirtaş türküsü. seni oradan çıkaracağız aslanım.

https://www.youtube.com/watch?v=9i1bmmrqscs
  • siyasetimiz, düşüncemiz kaynaklarımız hiç uyuşmadı, yanaşmadı ama sözü kendisine ait olan bu "türk"ü vicdanı olan herkes gibi beni de etkiledi. haksızlığa uğradığı kanaatindeyim. yanlışa, diktaya karşı naif bir duruş sergilemiş. derdini anlatmak için siyaset yolunu seçmiş bir adamı eline silah almış bir teröristle bir tutamazsın. silahı olana silahla, düşüncesi olana kendi düşüncelerinle karşılık veririrsin. tabi bir düşüncen, felsefen, beynin varsa...
    edit: imla
  • şarkı epey sardı, spotify’den baktım yok, sonra öğrendim söz& müzik: selahattin demirtaş olduğunu.

kesinlikle çok başarılı, kesinlikle underrated, organik bir ürün olmuş. sanat alanında böyle hakiki değeri olan parça üretebilen bir politikacıya sahip olmak da ülke için ayrıca bir değer olmalı.
  • hdp başkanı selahattin demirtaş’ın cezaevinde yazıp bestelediği, insanın içine umut tohumları eken, kıpır kıpır eden muhteşem ötesi türkü. türk siyasetinde kitlesinin ( hatta karşıt görüşlü insanların da ) kalbine ciğerine dokunan böyle lider var mıdır acaba ? iyi ki varsın demirtaş.

not: bir oy hdp’ye bir oy ince’ye
  • selahattin demirtaş ; cezaevinde kitap yazdı, şarkı söyledi, seçim kazandırdı. korkmayıp bağırdı. helal olsun sana başkan, senin sayende güzel günler görecez. umarım adalet tecelli edecek.

ekrem imamoğlu mazbatayı aldı, simdi senin cezaevinde çıkman! çünkü artık ugraşacakları başka biri daha var sen tek değilsin. herkesi tıkamaz cezaevine!

https://www.youtube.com/watch?v=9i1bmmrqscs
  • siyaset tarihine çok güzel bir şekilde geçmiş bir çalışma.

selahattin başkanın elinden her iş geliyor. ne güzel yazmış, ne güzel bestelemiş... insan dinlerken adeta mest oluyor. serpil ergün’ün de hakkını yemeyelim onun da sesi bu güzel şarkıya can vermiş. dinle dinle sıkılmaz insan.
  • ne zaman duysam bu ezgiyi, haykırıyı, günlerce hem iç hem dış sesimde benimle birlikte..

bugünlerde de memlekette en yüksek perdeden söylemek gerekiyor bu haykırıyı, korkma bağır.....
  • ...
    "bil ki güneş var güzelim"

beni neşeye bulayan türküdür.
  • "gök gri bulut yalancı kandırıp düşürse derde
    bil ki güneş var güzelim her zaman olduğu bu yerde"
  • dikkat 3 tekrardan sonra bağımlılık yapan şarkı.
hesabın var mı? giriş yap