şükela:  tümü | bugün
 • fahrettin koca, "bu süreçte özel hastanelerden ve üniversitelerden istifa eden doktorlar ve sağlık çalışanları oldu. bunların hiçbirisi kamuda görev alamayacaklar. sahadan kaçanlarla bu mücadele sürdürülemez." diye konuştu ve bu kişilere devletin kapılarını kapattı.

  bu şahısların kim oldukları halka apaçık biçimde açıklanmalıdır. insanlar doktorlara canlarını emanet ediyorlar, çoluk çocuklarını, ana babalarını emanet ediyorlar. bu kişilerin isimleri verilmelidir ki bu canı tatlı sözde sağlıkçılardan uzak dursun insanlar. çünkü bu bir halk sağlığı meselesidir ve insanların doktorunu seçme hakkı da vardır. işte bu doktor olmayanları seçmeme hakkımız da olmalıdır.

  ayrıca bu kişiler sağlık çalışanı. yeminli meslek çalışanları... cepheden kaçan bir asker değil, bir komutan neyse, bunlar da o. cepheden kaçmayan komutanlar, mustafa kemal oluyorlar mesela. cepheden kaçanlar ise dağda eşkıya... bu milletin eşkıyalara değil, cephede çarpışan komutanlara ihtiyacı vardır.

  bakın bırakınız lütfen bu "malzeme" ve "acaba ne biliyorlar?" meselelerini. bakanlık ve bilim kurulu malzeme konusunun tamamen yalan ve iftira olduğunu defaatle bildirdi. bunların münferit olaylar olduğunu ve bütün üniversite ve devlet hastanelerinin düzenli olarak desteklendiğini söyledi. biz de doğal olarak devletimize inanacağız; burada bir rumuzu bulunan ve ne olduğu, kime veya neye hizmet ettiği belli olmayan kişilere inanmayacağız tabii ki dünyanın en doğal tutumudur bu.

  bunlar, 23 mart 2020 fahrettin koca açıklamaları çerçevesinde sağlık bakanı koca'nın vurguladığı noktanın öznesi olan doktorlardır.

  şuradan şu eklemeleri de yapacağım:

  bu durumu muhakkak ki devlet millet düşmanı yaratıklar, bu istifa durumu üzerinden devlete saldırmak adına "maskeleri, malzemeleri yok" diyerek her zaman yaptıkları gibi yalanla, iftirayla ve psikolojik savaşla kışkırtıp savunmaya geçeceklerdir. bu şahıslar düzenli olarak belli konuları kaşımakta, ellerine geçen her fırsatı devlete saldırmakla kullanmaktalar. ne yazık ki birçok ihanet odağı bu malzeme meselesini kasten kullanıyorlar ve kışkırtıp oradan siyasal rant çıkarma çabası güdüyorlar. bu da şunu göstermektedir: bu bir topyekûn savaştır ve savaşın iki cephesi vardır: 1. sağlık cehpesi, 2. ihanet odaklarıyla verilecek olan mücadelenin hukuk cephesi.
 • yalnız kamu değil hiçbiryerde görev almasınlar.
 • okçular tepesi'ni terk eden doktorlardır.

  vardır mutlaka geçerli bahaneleri.

  edit: bazıları bu entry' den hareketle doktorlara kötü söz söylemişim diye küfrediyor, bazıları doktorları savunmuşum diye ediyor. ne kadar cahil varmış be...
 • (bkz: dr oetker)
 • nedense çok kızamadığım doktorlardır.
 • hepsinin komple ülkeden siktir edilmesi gereken korkaklardır bugün değil ne zaman yapacaksınız görevinizi, yarın savaş olduğunda da aynısını yapacaklardır.
 • özelden istifa eden doktorlar iste sağlık bakanı fahrettin koca tarafından uyarıldılar bu akşam.

  sağlık bakanlığının yapacağı 30.000 kadrolu alımda özelden kaçanların alınmayacağını söyledi.
 • o zaman savaş çıkınca da askerler, polisler istifa etsin. böyle bir mantık mı var?
 • kene nedirin karşılığı olan ibnelerdir. yarram ben iyiyken değil zor zamanımda lazımsın olmazsan da bok ye.
 • hayret ettim "devletin sorumsuzluğundan dolayı artan vakalardan ötürü kendi canına susamamis şerefli ve onurlu doktorlardir" diyen biri çıkmamış.

  cümleyi bilerek devrik yaptım.