• formatfililer icin on edit:eger koskoca kadin doktor bat yapmasini biliyorsa sorun teskil etmeyecek olan durum. yeri gelmisken tarifini de verelim.

zile batı

1 su bardağı yeşil mercimek (haşlanmış)
    6 yemek kaşığı düğü ( ince bulgur )
    1 baş orta boy kuru soğan
    2 yemek kaşığı domates salçası,
    taze veya salamura asma yaprağı
    yeşil soğan, maydanoz, dere otu,
    tuz, kırmızı biber. kıyılmış ceviz içi

yapılışı
    derin bir kab içine alınan düğüye üzeri örtülecek kadar su ilave edilir. yumuşaması beklenir. (tahmini 45dakika ) haşlanmış yeşil mercimek ile bol suda ezilen salça ilave edilir, en son ince kıyılmış kuru ve yeşil soğan, maydanoz, dere otu ilave edilir. isteğe göre tuz ve kırmızı biber ekilir. sulu olmayan bir çorba kıvamında olması gerekir. tabaklara servis edildikten sonra isteyenler üzerine kıyılmış ceviz içi de koyabilir. bat dolma gibi asma yaprağına sarılarak veya kaşıkla yenilir. bayan toplantı ve günlerinin vazgeçilmez ikramlarından olan bat için türküler bile yakılmıştır.
  • olum manyak mısınız asıl tiyatrocu adam doktor kadını alıp napacak ? niye herkes tersten bakmış olaya. ne paylaşacak gelip hastanede olan biteni mi anlatacak ? sıkılır lan insan.
  • mesela hugh jackman, george clooney, ewan mccregor, dustin hoffman, al pacino gibi erkeklerin, dudullu devlet hastanesi'nden doktor özlem hanım'la ilişki yaşama şansları yoktur.

neden? çünkü onlar sahne tozu yutarken, doktor özlem hanım kadavra kesiyordu.

ülkemiz çomarı tiyatro, sinema, aktör gibi sözcüklerin tanımını pek kavrayamadığı için, hoş görülmesi gereken itiraz.
  • dizinin senaristi itü uçak mühendisliği mezunu. mühendisliği bırakmış ama aklı halâ havalarda, haklısın über alles kardeşim. bi konuda beni yeşillendirmeni istiyorum. su ürünleri fakültesini bitirdim. dengimi söylersen sevinirim. hastane acili? olmaz mı? peki.
  • pardon da tiyatrocu olmanın, mühendis olmaktan ya da doktor daha aşağı olduğunu kim söyledi?? hiyerarşik düzenin listesini alabilir miyim? denilen başlıktır.
  • size göre tiyatrocu demek işsiz demekti değil mi?
    doktor demek elitlik demek
    kadın demek ne demek dilim varmıyor.

insanı sadece insan olarak göremeyen etiketçi beyanı.
  • birinci dünya ülkesi olmamız için ilk adımdır.

ne zaman ki üstümüzdeki kıyafet, altımızdaki araba, kıvırıp kıçımıza sokalanası diplomalar, "geçer akçe"liğini yitirir bu çomaristanda; ne zaman bir garson rahatça bir ceo ile evlenir; işte o zaman medeniyet bu topraklara gelmiş demektir.

yüzde doksanı müslüman bir ülkeyiz ya hani, ordan gidelim madem: kul isek hepimiz, eşitsek şayet; tam olarak hangi sınıf ayrımı, hangi statü farkı?

di mi anasının yaban gülüsü?
  • aslında doğrusu koskoca tiyatrocunun kadın doktorla sevgili olmasıdır.

tiyatro camiasındaki kadınlara bakıyorum; hepsi cıvıl cıvıl, neşeli, rengarenk giyinen, her an her ruh haline bürünebilecek hayat dolu insanlar.

bir de doktor kadına bakıyorum. hayattan bezmiş, bakımsız, uykusuzluktan gözlerinin altı mosmor. oyunuma gelsene, en önden yer ayarladım dersin; nöbetim var der. sahnede beraber çalıştığın o cıvıl cıvıl kızları kıskanır. bir öpüşme sahnesi oynarsın; tribinden yanına varılmaz. buluşmak istersin, yorgunum der. biraz para kazanırsa 40'ından sonra en fazla giyinip süslenip püslenip spor salonuna atar kendisini. gençliğini trip atmakla geçirip etrafındaki erkekleri kaçırdığı için çareyi o yaştan sonra saçları dökülmüş, göbeği salmış başka bir doktorla evlenmekte bulur.

aklı olan erkek mesleği ne olursa olsun doktor kadından uzak durur.
hesabın var mı? giriş yap