• kot sıfır'ın eşrefefendi sokak'ta açtığı sade ve sıcak mekan. genelde kafe veya çalışma alanı gibi kullanılsa da bana istanbul'un en ilginç sokaklarından birini izlemek için kurulmuş bir ekran gibi geliyor. evde yapıldığını düşündüğüm yiyecekleriyle kendinizi karşınızda akan sokaktan biraz daha soyutlanmış, salonunuzda bir roy andersson filmi izliyor gibi hissediyorsunuz. şehrin kendini sevdirdiği lanet yerlerden biri.
  • terbiyesiz işletmecilere ve garsonlara sahip mekan.
  • saygı ve hizmetten bihaber garsonlarıyla bildiğimiz mekan. 'gevşek garson gevşek hizmet' konseptiyle yan masada kalmış patlamış mısırların gözünüzün önünde masanıza gelmesi, bu işte bir sıkıntı var dedirtir.
  • kendine ait alt kültürünü oluşturduğuna kanaat getirdiğim mekan. samimi bir ortamı var. standart kafe yiyeceklerinden ziyade farklı tatlara sahip. istanbul'un çoğu mekanının, insanların birbirinden izole vakit geçirme alanları olduğuna inandığım için, burayı insanların sosyalleşebildiği bir kent kaçamağı olarak değerlendiriyorum. önceleri çalışma alanı olarak gözüme hoş görünse de, alkolün de menüye eklenmesiyle güzel bir sohbet ortamı olarak da hoşuma gitmeye başlamıştır.

bir de şöyle bir şey var;
    (bkz: kot0.com)
    (bkz: kot sıfır)
  • dolapdere gibi bi' semtte bulunması güzel olan bi' mekân.

öte yandan, garsonlarıyla filan sıkıntı yaşamadım.

yalnız tek sıkıntısı, asitli içecek yahut bi' meyvesuyu filan... bu tarz şeyler de olsun, ama bence tabii. naçizâne görüşüm.
  • binaları ve kentleri çok seven biri olarak takip ettiğim kot sıfır'ın mekanı.

bilgisayarınızı alıp bi yerde sakin sakin çalışmanız gerekiyorsa çıkın çıkın gidin.
  • 50lik fıçı birayı 37 liraya satan mekan.
  • hiç bir şey vaad etmeyen sikko mekan. bira fiyatları mahalle barına göre saçma yerlerde. müzikleri iğrenç, ortam zaten bi tuhaf. ha bi de 1-2 bira geçiriyolar aman dikkat.
hesabın var mı? giriş yap