• ülkede kötü olan tüm durumların sorumlusu dış mihraklar oluyor. fakat iyi olan her şeyi de cumhurbaşkanımız yapıyor. bu çocuk komedisinden ileriye gidemeyecek olan durumu milliyetçilik sosuna bulayıp yıllardır insanlara yediriyorlar. koskoca ülkenin siyasi söylemlerini bu temeller üstüne kurması trajikomik resmen. madem ülkedeki ekonomik krizlere sebep olanlar dış mihraklar neden önceki hükümetlere bu oyunlar oynanırken buna alet oldun. neden o zaman devletinin arkasında durmadın? evet hükümeti ve ideolojik yönelimini sevmiyor olabilirsin lakin bu ülkeyi seviyorsan o zaman da devletine sahip çıkacaktın güzel kardeşim. ama şimdi de çıkıp "önceki hükümetlerin beceriksizliği o krizler şimdikiler dış mihrakların oyunu" diyerek ikiyüzlülük yapmayacaksın.

benim görüşüme göre bu ülkeyi yönetmek de ,dış mihraklardan korumak da, iç mihraklardan korumak da hükümetin görevidir. ideolojik yönelimi ne olursa olsun hükümetin sorumluluğu budur. bunlara engel olamayıp yok efendim dış mihrakların oyununa geldik birileri bizi kandırdı gibi söylemlere sığınamazsın. çünkü bulunduğun konum ve aldığın sorumluluk sana böyle bir hata ya da kandırılma payı vermiyor. sen böyle bir ülke yönetiyorsan zaten o oyunlara gelmemeyi ve kandırılmamayı becermek zorundasın. eğer bunu beceremiyorsan pardon deme lüksün yok. en azından benim hükümetimden beklentilerime göre yok.
hesabın var mı? giriş yap