• sonuna kadar okudugum hikaye. hizli okuma teknikleri talimlerim, goz antremanlarim ve aralardaki mantik analizleriyle 6 dakika kadar surdu.

ozet: guzelim, kendi isim var, super cubuk tutar boyle bir acayip bakislar yaparim. unlu tanidiklarim var cocugu gibi severler.

benim anladigim: sirtimdaki kocaman ejderha dovmesi pon pon pon sirtimdaki kocaman ejderha dovmesi pon pon sirtimdaki kocaman ejderha dovmesi pon pon sirtimdaki kocaman ejderha dovmesi pon sirtimdaki kocaman ejderha dovmesi sirtimdaki kocaman ejderha dovmesi sirtimdaki kocaman ejderha dovmesisirtimdakikocamanejderhadovmesisirtimdaki kocamanejderhadovmesi
  • piyasa yapmanın yeni yöntemlerinin bir hikaye ile örneklenmesi.

hikaye tag'leri;
    para, ejderha dövmesi, zenginlik, ünlü dostlar, topuz, koyun memesi, çin lokantası, chopstick

(bkz: yav he he)

hikaye için bkz.;

(bkz: acıma yetime döner koyar götüne)
  • çeyreğinde çıktığım hikaye.
  • öğretmenler ilkokulda özetleme ve ana fikir bulma kazanımı vermeye çalışırlar. çocuktan, okuduğu hikayeyi özetlemesini ve metnin ana fikrini söylemesini ister. o yaş grubu için kolay bir şey değildir. çocuklar genellikle, özetlenmesi istenen metnin giriş kısmından akıllarında kalanı söylerler. ana fikri ise hiç bulamazlar. onun yerine de genellikle metnin başlığını söylerler.
    hikayemsi metinde gördüğüm kadarıyla (evet okudum), metin yazarı, ilkokulda özetleme ve ana fikir bulma kazanımlarının öğretimi sırasında okula hiç gitmemiş. muhtemelen, o sıralarda evde annesinin topuklu ayakkabılarını giyip, saçlarını topuz yapmakla meşguldü. ya da çubukla pilav yeme kursu için çin'e gitmişti.

tabii bu demek değil ki, bütün derdimizi üç beş satırla ifade etmek zorundayız. eğer bu işi iyi yaptığımızı biliyorsak (öyle sanıyorsak değil, öyle yaptığımızdan eminsek), uzun uzun yazmanın da bir mahzuru yok. ama yazımızın sonunda, 'senin yapacağın işi sikeyim!' denilecek bir yazı yumurtlayacaksak, bu işe hiç girmemek en mantıklısı olur.
    'uzun yazı (içerikten bağımsız söylüyorum) nasıl yazılır ve nasıl okutulur' hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenlere, günde üç kere tok karnına okunmak üzere, konorun yavuzhan entrysini reçete ediyorum.

...

belki keçiboynuzu misali, içinden bir iki damla da olsa bal bulabilirim ümidiyle okuyup, sonunda sadece posası elimde kalan hikayedir.
    özetle, bir işyeri sahibinin, o işyerinin müşterisi olan kadına yarı amatör yavşama hikayesidir. hikaye boyunca alan razı veren razıdır. son kısımda, 'güzelim ben ciddi bir ilişkiye gelemem. ama senden iyi fuck buddy olur. düşünür müsün?' teklifi gelince masal sona eriyor. hikayenin sonunda hiçbir şey olmuyor.
    uyarı: metnin giriş, gelişme, sonuç kısımları bol miktarda kişisel reklam barındırıyor. ve ne yazık ki, reklam bannerlarını kapatma seçeneğiniz yok. eğer iyi çubuk kullanabiliyorsanız, reklamları tek tek ayıklayabilirsiniz belki.
  • mehmet topuz'un çin lokantasında koyun memesi sipariş etmesi ile gelişen olaylar silsilesi ve öz güveni gereksiz yüksek bir hanımın eşsiz göt oluş serüvenini anlatan destansı uzunlukta saçma sapan bir hikaye.

okumayanlara tavsiyem okumaya değecek bir şey yok.
27 entry daha
hesabın var mı? giriş yap