• ben genel olarak bilinçli olmaya çalışan ve kesinlikle takıntılı bir kullanıcıyımdır ama highlighter konusunda bilinçten uzaklaşıyorum.

milyonlarca highlighter alsam alırım. birkaç yıl öncesinde hayatımıza giren ve artık asla çıkmayacak olan glowing olayı benim süs püs dünyasındaki yansımam gibi ya.
    geçenlerde köpeği severken gaza gelip delicesine sıkarak öptüm de yanağına bulaştı, bebeğim parlaya parlaya kemirdi kemiğini bir süre.

parasını geçiyorum, kesinlikle sağlıklı ürünler kullanın. bütçeniz uygun değilse elli tane far yerine bir tane düzgün, kaliteli, sadece adı olan değil içeriği de sağlıklı ve temiz bir palet alın mesela.

makyaj yapıyorsanız muhakkak ki, kendinizi zorlayın ve onu çıkarmak için kaliteli ürünler alın. makyajınızı iyice çıkarın, yüzünüzü iyice temizleyin ve nemlendirin. instagram bol makyaj yapıp, çıkarmayla ilgilenmeyip sonrasında "qızlar bu gözeneklere çare var mı, yüzümü sivilce bastı napcaaam??!!?" diyen kadınlarla dolu. böyle bir yanlışa asla düşmeyin.
  • bağımlılık da değil hastalıktır.

aynı zamanda kendimde ve yakın kız arkadaşlarımda ''kilo aldıktan sonra kendini kozmetiğe verme'' olayı mevcut. bir dönem alışverişlerimin neredeyse tamamını bu sebepten ötürü kozmetik oluşturuyordu. para yetişmeyince istemeye istemeye azalttım, evladıma bile bırakabileceğim ürünler var asjdhjskdjk.
  • kozmetik bağımlılığı denen bir şey var artık. alsan bir türlü almasan başka türlü. zor valla. limit koyuyorum kendime ama gene de dayanamıyorum. adım attığın her yer kozmetikçi. birinden kaçsan diğerine yakalanıyorsun. ama sorsanız bana kozmetikle ilgili her şeyim eksik.
  • sanırım tek bağımlılığım :( kendime bakarım, sade görünmeyi tercih ederim ama ışıltılar, güzel renkler ve kokularda kendimi kaybediyorum. kasım indirimlerinde onlarca şey aldım ve hala alasım var ya :((

edit: aldıklarıma baktım da, firmanın gönderdiği eşantiyonlarla beraber sanırım iki sene yetecek ürünüm olmuş. cadde'deki kuyruk sırası dalga konusu olsa da sephora kalp ben diyorum*
hesabın var mı? giriş yap