• yuh artık. diyecek başka sözüm, cümlem yok. yazık onca insanın emeğine. yazık.

tanım: ispiyonlandığım ilk entrynin olduğu başlık. işsiz misin?
  • 2012 sınavında kopya çekildiğini, sınavdan önce sınav sorularının googleda çok fazla arandığını analiz eden çalışmaların bir başka örneğini yeniden beklediğim sınav
  • yine usulsüzlük yapıldığını düşündüğüm sınav. aksini ispatlamak sınavı hazırlayanlara düşer. şeffaflık denen şey yok bu kurumda arkadaş.
  • emek hirsizlarinin hazirladigi sinav. en rahat manuplasyon uygulayabilekleri test turu tarih oldugu icin sorular bu sekilde hazirlanmistir. tamam kendi adamlarinizi atayacaksiniz da bir umut bile birakmiyorsunuz artik insanlarda. elestirilecek cok sey var ama hayatini bu sinava baglayan milyonlarca insanin nefretini cok guzel kazaniyorsunuz.

sonra insanlar isyan edince "bunlar rerere rororo" falan...

herseye mustehaksiniz.
  • http://i.hizliresim.com/y32dza.jpg ile kardeşimin genel kültürde 30-35 arası net beklediği sınav.

boşa geçen o çalışma zamanlarina mi yansin, emeğinin karşılığını alamayacak olmasına mı.
  • kendisiyle alakalı olarak ciddi bir sıkıntım var.
    sözlük galiba kodlama yaparken soldaki salon numarasının kodunun yazıldığı yerin altındaki kutucuğu doldurmadım.* bu ciddi sıkıntı yaratır mı, çözüm yolu var mıdır ?
  • bugun bu sinava giren birinin "sinav kim 500 milyar ister tadindaydi, sorularin hepsi de 500 milyarlikti" diye tanimladigi sinavdir.
  • bülent ecevit'in icat ettiği devlet memurluğu sınavı'nın yenilenmiş hali.

aslında memurluk sınavı vol. 3 de denebilir.

1. herkesin merkezi sınavla görece rahat sorularla girdiği durum.
    2. kamu personeli seçme sınavı adı altına gelmiş hali
    ve
    3. soruların çalındığı, gittikçe zorlaştırıldığı ve ucu açık soruların, yanlışların göründüğü hal.

sınava giren 3 milyon, atama gerektiren de 100 bin gibi bir uçurum olunca mecburen böyle yapacaklardır sınava.

o kadar çok yeri etkiliyordur ki bu sınav;

1. düzenli bir iş ve maaş gerçeğine dayanarak memur olmak isteyenlerin hayallerini ertelemesi ve özel sektöre yönelmesi.

2. özel sektörün de bu durumun farkında olması.

3. milyonlarca mezunun özel sektör çıkmazlarında boğulması.

peki şunu düşünebilir miyiz,
    neden iyi üniversitelerden mezun milyonlarca insan, kıytırık bir devlet memurluğu için bu kadar zorlu sınavı göze alıyor.

kesinlikle düşünmeliyiz;
    özel sektörlerin yaratıcı fikirlerin kutsandığı, ödüllendirildiği, iş güvencesinin olduğu, insana değer verildiği yerler olmaktan uzaklaşalı yıllar oldu.

devlet;
    dönen çarkın kesinlikle farkında. özel sektör ve kpss arasına sıkışmış milyonlarca gencin hayallerinin yıkıldığının farkında. hayal devlet memurluğu değil, düzenli ve istikrarlı bir iş ve maaş.

bu sıkışmışlık, devlete oy ve gelir kapısı olarak dönüyor. bu sınavın yarattığı para hacmi bile katrilyonlarca lira tutuyordur eminim. dershanesi, kitabı, sınavı, harcı vs.

devletin özetle dediği:

siz bana oy verdiniz mi ki benim işyerimde çalışacaksınız?
    ben kimi istersem o girecek.
  • sikti geçti afedersiniz.
hesabın var mı? giriş yap