şükela:  tümü | bugün
  • 23 nisan 2016 itibariyle cartoon network'te başlamış yerli yapım bir çizgi film. regular show'dan baya bir esinlenilmiş; atari muhabbeti, fantastik ögeler... yalnız çizgiler çok kötü. bir ara fırıldak ailesi diye bir yerli yapım daha vardı o da aynıydı. tamam çizgi film ama insan biraz da görsellik arıyor. karikatür okumuyoruz sonuçta. acaba bütçe mi yetmiyor, nedir?
  • grafi 2000'in televizyonda karşımıza çıkan en son yapıtı .

öncelikle içeriği , diğer cartoon network'ün ağır topları sayılabilecek regular show , adventure time , ve gumball çizgi filmlerinden farklı olarak yetişkinlere hitap eden bir dile sahip değil , bu kral şakir'i daha çocuklara hitap eden bir çizgi film yapıyor . zaten içeriği net , ve genelde güzel bir mesaj veren ana fikre sahip bir çizgi film .

çizgi filmde kullanılan müzikler gerçekten uyumlu eserler , bizim toprağımızdan ezgilerin , melodilerin kullanılması hoş .

elbette , kullanılan teknikler , sahip olunan imkanlar dolayısıyla kral şakir'in cartoon network'ün ağır toplarıyla bu ilk bölümleriyle yarışabilmesi mümkün değil . hollywood'un ve canada'nın kökleşmiş stüdyo birikimine bir anda kafa tutmak olanaksız . ama kral şakir iyi bir başlangıç . güzel konular işledikçe , bizim kültürden öğeleri benimsedikçe ve gelişime önem verdikçe başarı kazanacaktır .

grafi 2000 açıkçası animasyon konusunda bu ülkedeki tek tük umudumun olduğu kuruluşlardan biri .
  • haluk can dizdaroğlu'nun elinden çıkma yeni türk animasyon serisi. güncel muhabbetleri kullanmaları güzel olmuş, saçma sapan prensesler falan yok. seslendirme de başarılı. tutar bu iş.
  • spongebob'un patrickine benzeyen bir adet fil necati barındıran hatta kanımca seslendirmesi aynı kişi tarafından yapılmakta olan güzel çizgi dizi.
  • güzel olmuş bence. çizimler kötü elbet ama muhabbetler eğlenceli. necati diye bir fil var mesela, birisine "sende tam kamuran tipi var" diye laf atiyordu.
  • biraz gumball artı azıcık the simpsons eşittir klasik dandik türk yapımı. abi anlamıyorum yıllardır var şu grafi2000 hala basic çizimler yapıyorlar. renkler de çok acemi ve uyumsuz resmen nostalji yaptırıyor ki yıl 1999 olsaydı hoşumuza giderdi belki bu kalite ama yıl 2016! görseli de geçtim senaryo da berbat ve zorlama. başta da dediğim gibi ordan burdan çalıntı seneryoyla tabi ki özgün bir iş ortaya çıkmamış. bir regular show izleyin de çocuk çizgi filmi nasıl olur görün ya. yeminle çocuklara hakaret bu çizgi film. gördükçe sinirim zıplıyor.
  • yarrak gibi yapımdır. regular show'un 8 gömlek altı sikko bir kopyasıdır. zavallıcadır. cartoon network adına utanç vericidir.

edit: 10 bölüm daha izledim hala aynı kafa hala regular show taklidi. hala yağurrak gibi. saygılar.
  • cartoon network'te denk geldiğim türk yapımı çizgi film, 18 aylık kızıma açmıştım, oturdum ben seyrettim, burda baya yerden yere vurmuslar ama başıma bir şey gelmeyecekse ben çok güldüm. necati diye fil mi olur ya, kadriye diye kedi falan, muhabbetler de gayet eğlenceliydi, daha ne olsun, çizgi film yani sonuçta, o kadar derin anlamlar yüklemiyorum.
  • bir bölümünün sonunda nilipek'ten bilmem çalması ile takdirimi kazanmış yerli cartoon network çizgi filmi.
  • gayet eğlenceli bir çocuk yapımı. bazı şeyleri büyüklerin de beğenmesi gerekmiyor.

küfür yok, saçma sapan dini mesajlar yok, güncel bir dili var, büyümüş de küçülmüş - bilmiş karakterler yok, antin kuntin şarkılar yok, espriler komik, anlatım çocukça ama aptalca değil, hayalgücü de keyifli, çizgiler de benim bildiğim tanıdığım dombik yaşaroğlu tipleri işte.

fil necati'nin hastası benim oğlan.