• garibanlıktan aylardır yaptığım eylem, senesi dolunca banka "epsini öde be solucan sikli" diyecek ama, du bakalım.
    not tüm bankalara ödemeleri bıraktım, ağlasınlar
  • bir kaç ay günü kurtarmak için yapılabilecek eylem olsa da uzun vadede mantıklı değil aksinr çok daha zarara uğratacak eylemdir. zira atıyorum 2000 liralık borcun 400 tl'lik asgari tutar borcu var o borç katlana katlana işin içinden çıkılmaz hale gelip önünde sonunda asgari tutar ödenemez hale gelecektir.
  • hiç yapmadığım eylem.
  • asgarisini ödeyip 4-5 gün sonra geri çekerek durumu ilerlettiğim eylem.
  • kredi notunu düşüren bir durum.

not: bu bilgi teyite muhtaçtır.

ekleme: arkadaşlar kredi notunu düşürmüyormuş. ciddiye almayın bu entryyi.
  • kredi notunuzu düşürmeyen olay, bunun aşağısı düşürür.
  • yuksek miktarli harcamalari goz onunde bulundurursak zarar ettirecek eylemdir. cunku kredi karti faizleri, kredi faizlerinden yuksektir. o nedenle 30000'e laptop alinacaksa ornegin ihtiyac kredisi daha karli olabilir. tabi burada sigorta masrafini da hesaplamak lazim

@magaradan bildiriyorum uyardi: bu her zaman tutan bi olay degil. su an 1.50 kusur faiz ile kredi veren yerler var, dikkatli ilerlemekte fayda var.
  • tamamını ödemek gerekir. devamında kartı kartla kapatırsın sonra icralık olursun.

yaşandı ailemde.

o yüzden anında öderim ekstre kesilmeden yatırırım.
  • enflasyonist ortamda mantikli olabilir. ama borc bir insanin geleceginden calmasidir.
  • yıllık yüzde yüzü geçen ve daha da artması muhtemel enflasyon ortamında, aylık 1.80 faizle uygun kredi kullanmaktır. yalanır, dibine kadar sıyrılır.
hesabın var mı? giriş yap