• (bkz: muzo'nun yeri)
  • dangır dungur seslerini müzik sanan mafya kılıklı disco işletmecileri, pis sakallı öküz bakışlı apaçiler ve kendini bunlara pazarlamaya çalışan ucuz kızlar tarafından ele geçirilmiş, bir zamanların öğrenci mekanı.

burdaki iğrenç discoların sokak yalıtımları zaman zaman gürültü kontrolü yapan polislerden ceza yememek için başarılı bir şekilde yapılmıştır. ama aynı discolar titreşim artsın diye subwooferlarını kolonlara yerleştirmekten ve her gece saat 02.00'ye kadar beynimizi sikmekten çekinmemezler. öyle ki eğlencenin dozu arttıkça evde tabak, çanak, kapı, mapı ne varsa sallanmaya başlar. bazen tadilat yapmaya falan kalkarlar, ama sakın sevinmeyin; bu sadece beyninizin bas yerine testere sesleri ile sikileceğinin göstergesidir. önlerine arabanızı falan parketmeye de sakın kalkmayın. hayatınızda yemediğiniz küfrü yersiniz.

umuyorum ki ya bu pislik yuvaları buradan olabildiğince uzağa taşınır ya da bu pisliği medeniyet diye kakalayarak izmir halkını kandıran ve rüşvetini, rantını yemeye keyifle devam eden chp belediyelerinin saltanatı biter.

faşizm konuşma yasağı değil söyleme mecburiyetidir notu: akpli değilim, küçükpark'ta da yaşamıyorum fakat sadece yazları gelip gördüğüm bu manzara karşısında üniversite yıllarından beri komunist düşünceleri savunan aileme yapabileceğim tek tavsiye en azından belediye seçimlerinde akp'ye oy vermeleri oldu. gerçekler acı.
  • bu küçükparkta olan kafelerin üst katlarından ev falan tutmaya kalkışmayın aman diyim. ya da 'benim cesaretim var' falan diyorsanız en üst katlardan tutun.

yoksa yorucu bir günün sonunda dersten çıkıp 'eve gidip biraz kafa dinliyim, canım dinginlik, huzur çekti. yok efendim biraz gevşeyeyim, meditasyon, yoga coga falan yapayım' derseniz naaahhhh hareketini hatırlayın.

gidin kordona boş bir bank bulun denizi, vapura binen insanları, çimenlerde kosusturan köpekleri seyredin.
  • özellikle son bikaç senedir burası hakkında dillendirilip duran bi geyik vardır , "küçük park bozuldu artık abi".
    bozulan , cozutan , tozutan bi$ey varsa bu küçük park değil , insanların ihtiyaçlarıdır , küçük park sadece bu ihtiyaçlara yanıt vermeye çalı$maktadır.
    en basitinden bi örnek vereyim ; bu bozulma geyiklerinin ilk çıktığı zamanlara bakalım mesela , adım ba$ı internet cafe ydi küçük park ta. okuldan kaçan liseliler onu arıyordu çünkü , onlar counter-strike istiyor frag istiyor assault istiyor... lardı.
    $imdilerde o internet cafelerin %80 i kapandı , bir çoğunun yerine de ps3 cafe tarzı mekanlar açıldı. yeni ihtiyaç bu çünkü.
    yani buranın mü$teri profilinde bi deği$me varsa , bunun sorumlusu mekanlar ve mekan sahipleri değildir.tam tersine o deği$en profil mekanların da deği$imine sebep olmu$tur. toplumun dönü$ümü küçük park ı da dönü$türmü$tür.
    ha apaçi , tikky diye tabir edilen grupların küçük park ta yoğunla$ması benim için ,senin için , bizim gibi dü$ünenler için bi sorun olabilir ama burada da bozulma kavramını kullanmak bana dü$mez. sonuçta toplumun bu gruplara bakı$ı konusunda bi mutabakat yok , bana göre $u güzel ortamı bozan ki$i ba$kasına göre gayet iyi bi ortam yaratan birisi olabilir. bu topa girmek istemem.
    sonuç olarak duyulan rahatsızlık için topu mekanları , müdavimleri , ekmeğini ordan çıkaranları ile bütünle$mi$ bi varlık haline gelmi$ küçük park a atıp "bozuldu artık orası be abi" demek çözüm değildir. küçük park taki bozulmayı yaratan toplum , rahatsızlık duyan ki$iye herhangi ba$ka bi ortamda da rahat vermeyecektir.
    küçük park a daha da gelmem abi derken bi daha dü$ünün derim. o eski ortamı kimse kolay kolay hiç bi yerde bulamayacak artık. buna kendimizi alı$tırmak en iyi çözüm olacak gibi gözüküyor.
  • cakma külüplerin cakma kilapların yanında salas,sıcak bi kac rock -pop bara,sahane hamur işlerinin satıldıgı üniversite 2 fırınına sahip
    hayatımın en guzel 10 yılını gecirdigim guzel izmirin,guzel bornovasında bulunan yer.
  • trafiğe açık olmasına mana veremediğim yer. modife araçlarla barlarda çalan müzikleri bastırmaya çalışan gençler kaynıyor.
  • her ne kadar seviyesi gelen tipler ve etrafında dolaşan ıptıs cıptıs* müzikli arabalarla geçen yıllara göre biraz düşmüş olsa da adalya'da arkadaşlarla sohbet eşliğinde damla sakızlı-naneli nargilenin ve kahve bahanede sıcak çikolatanın insanı hazzın doruklarında dolaştırdığı* yerdir. çoğu bornovalının içinden neden zamanında burdan bir tükkan kapatmamışız diye de üzüldüğü yerdir ayrıca.
  • gül abla diye fantastik bir menemencinin olduğu park. çok güzel menemen yenir orada.
  • tüm lise hayatımın, sıkıntılarıyla, derdiyle tasasıyla, bunlara oranla daha fazla yaşadığım eğlencesiyle geçtiği yerdi. lakin 3 yıldır ara verip kordonda takılıyordum izmirde bulunduğum süreçte. herneyse bugün küçük parka gittim ve gerçekten bomboştu. barlar canlı müzik yapıyoruz diye sahneye karga çıkarıyorlar resmen. bardan memnun kalmayan ben ve arkadaşım gerek eski günleri yad etmek gerek barların sıkıcılığından kurtulmak amacıyla bir de cafeye oturalım dedik. iyi diye bellediğimiz mekanlardan birine oturduk aromalı çay içelim dedik fakat orda da durum pek farklı değil, gelen çay, çay demeye bin şahit ister. çayı 5 şekerle içen ben, şekersiz aromalı çayı dahi içemedim iki yudum dayanabildim. biri o çayların içine ne attıklarını söylerse sevinirim. bitmişsin sen küçük park, eski tadın yok. bir daha şans bile veremeyeceğim sanırım. kordona gitmeye devam.
  • son birkaç senedir aşırı kalabalık olan bornova gençlik merkezi. kafeleriyle,barlarıyla,playstation cafeleriyle canlıdır sürekli ancak park problemini çözmeleri lazım zaten küçücük yer. bu kadar popüler olmasaydı keşke diyorum bazen, bizbize yeterdik be sözlük
hesabın var mı? giriş yap