• önüne ne konulursa yiyen bir insandır*. ona justin bieber aç, bayılarak dinler. slipknot aç, "oha çokzeeeel" der. demek ki seçici değildir. benim için, kişiliği en iyi yansıtan şey o kişinin müzik zevkidir. demek ki kişiliğini sabit tutamayacak kadar da zayıf biridir. zaten ilk jb, 2 dk sonra slipknot dinleyen biri; o ikisinden birine gerektiği sevgiyi gösteremiyor demektir. yok arkadaş! bi kişi hem bubblegum teen pop hem de heavy metal din-le-ye-mez. geçer der ki "ben justin dinliyorum ama heavy metalden neffret ederim." eyvallah, müzik zevkin belli. pop dinliyosun. anlayışla karşılarım. ama ikisini birden dinleyemezsin. ben şahsen genelde rock-caz-metal dinliyorum, ama bi micheal jackson'a da(pop oluyor kendileri -gercek pop-) asla hayır diyemem. yerli/yabancı yeni pop'çulardan nefret ediyorum, o ayrı. onlar gerçek müzik değil zaten. neyse. sonuç olarak "kulağa hoş gelen her türlü müziği dinlerim." demek yerine "çok çeşitli türler dinlerim ama müzik konusunda seçiciyim" diyin, gerçekten müzik zevki olan insanlar.
  • kulağına gelen bütün sesleri dinlemek/duymak zorunda olduğun gerçeğiyle bağlantılı bir durumdur.
  • hayattaki en beylik cümle. kısa ve öz olarak, bunu diyen insanla müzik konuşulmaz.

edit: noldu gençler eksiler havada uçuşmuş bakmayalı. yarası olan gocunur. olmayan da bunu konuşmasıyla, tartışmasıyla gösterir. eksileyin anam eksileyin. bu yukardaki düşünceyi değiştirmeyecek. sevgiler.

edit 2: allahım yarabbim çıkamadım şu başlıktan. öyle saçma ve gerzek tespit içeren entryler var ki...
    dostlar, romalılar! insan kendi kulağına hoş gelen sesleri dinler, bu zaten müziğin genel tanımı içinde. herkesin kaliteli müzik anlayışı farklıdır ve hepimiz kaliteli ve "kulağa hoş gelen" müziği dinlemek için yaşarız, yaşıyoruz. ama müziğin içinde sayısız tür var; arabesk, halk müziği, sanat müziği, reggae, punk, jazz, klasik, rock, metal... ben karşımdakine eğer bu soruyu soruyorsam şayet, "onun kulağına hoş gelen müzik türleri" hangisidir, onu merak ettiğimden soruyorumdur. ve karşımdaki de bana böyle malca bir cevap verirse, onunla müzik konuşmaya daha fazla gerek duymam. hadi selametle.
  • yalandır abi. insan gibi sormuşuz ortak nokta arıyoruz kendi çapımızda, bu ne böyle küfür gibi ? aha öldürdün bütün konuşmayı.
  • gezegenin en mantıklı sözü.

+ ne tür müzikler dinlersin bartuğ?
    - hımmpf, indie falan, pop jazz bazen de beril...
    + anlıyorum bartuğ...

bartuğ yalan söylüyor, daha geçtiğimiz yaz kuzeninin düğününde ankara'nın bağları eşliğinde çılgınlar gibi eğlendi. bartuğ yalancı. bartuğ yavşak...

+ ne tür müzikler dinlersin saffet abi?
    - valla kulağa hoş gelen her türlü müziği dinlerim yiğenim.
    + saffet abi pop jazz?
    - jazzırdamasa o da iyi aslında meh meh meh.

saffet abi dürüst. saffet abi yavşak değil. kötü şakaları dışında on numara adam.
  • doğrudur . örneğin sen yemek istersin ama ömrün boyunca kızartma yemeği mi yersin , yoksa canım bundan istedi bundan yiyeyim mi dersin
    not: umarım anlatabilmişimdir
  • ayırım yapmam önüme koyulan her türlü yemeği yerimin king crimsoncası

bizim oğlan yemek seçmez ama kız babası kılıklı

em tv izliyom em radyo dinliyom

tabi en komik olan tarafı kulağa hoş gelen her tür olayı :)

cannibal corpse un suçu ne arkadaş
  • seçici olmayan daha basit düşünen insan tipidir, kişinin hoş anlayışına bağlı değişkenlikte gösterir.
  • müzikten anlayan insan cümlesi.

ritm hoşuna gider, sözler ilgisini çeker, söyleyenin sesini beğenir, çalan enstrümanlardan birinin sesi cezbeder vs vs.

tek tür müzik dinleyen biri de anca aptal aptal ahkam keser. onlara göre en iyi müzik türü yalnızca onların dinledikleridir.

yalnızca bilimkurgu izleyip "aksiyon, dram, komedi ne abi yea?" demekten farkı yoktur tek tür müzik dinleyip ahkam kesmenin.
hesabın var mı? giriş yap