• ne oldu ?

karşısında düzenli ordu veya kafa kesen işid'ci görünce ardına bakmadan kaçan ordu tarafından kovalanmak nedir ?

referandum öncesi burada düzülen methiyelerin, cesaret destanlarının ve binlerce yıllık özgürlük masallarının aslı, esası bu muydu ?

teknik olarak atatürk'ün yaptığını yapmaya çalışıyorsun. birden fazla etnisite, din, kültür ve anlayışı bir araya getirmek..
    arap/kürt/türkmen milletlerinden oluşan, süleymaniye'den başlayıp idlib'e kadar 150.000 km² özgürlükçü bir ulus devleti kurmayı düşlüyorsun. şartların tamamı senden yana. emperyal devletler bir şekilde sana silah/mühimmat desteği veriyor. petrol ve diğer illegal gelir kaynakların var, para sorunun yok. bölge karmakarışık, kimin ne olduğu nerede olduğu belli değil. hamle şansın yüksek.
    devlet kurmak için gereken tüm şartlar mevcut.
    ne oldu ?
    yalan oldu..

bölgesel yönetim de, federasyona bağlı konfedere yönetim de, eyalet de veya ne dersen de. bundan ötesi için cevher gerekir.
    taşın ardına saklanıp ateş etmek, silahsız öğretmene doktora kurşun sıkmak, yola bomba koyup suikast düzenlemek ve bunun gibi diğer kahpeliklerle kurulacak devletin de ne kendi halkına ne de bölgesine bir hayrı olmaz.
    böyle devlet olmaz.

ihtiyaç duyduklarınız damarlarınızda ki asil kanda mevcut değil. birilerinin yardımıyla zorlamasıyla da bu işler olmaz.

tanım: olmayan cesarettir.
hesabın var mı? giriş yap