• bunu diyen net salaktır.

bir çağdaş türk dili ve edebiyatı mezunu, türk dili ve edebiyatında master yapan biri (türkolog) olarak cevabım: kürtler, divan edebiyatını iyi kullanmış bir toplumdu. hatta anadolu'da divan edebiyatının başlangıcında bu adamların emeği vardır.

(bkz: nizami gencevi)

not: kürtlerin gayet de güzel medeni tarihleri vardır. burada uzun uzadı anlatmaya gerek yok biraz öğrenin bari. şu halkı terörle bağdaştırmayın artık hangi yüzyılda yaşıyoruz ya?

not2: merak etmeyin anam da babam da türk ve hatta sağlam bir atsızcıyım.

edit: (#81279504) hayırdır sana ne oluyor? nizami gencevi'yi hayatında okudun mu ileri zekalı kardeşim? ben özbeöz azerbaycanlı hocalardan yıllarca eğitim aldım. tabi hata ettik entry girmeden önce sana sormalıydık? sorsak nizami gencevi'nin hamsesini sayamayacak adamlar entry giriyor.

edit2: @afsarturkmeni adlı kullanıcıya, uğraşıp yarımsaat boyunca kaynak sunmama rağmen attığı mesaj aynen bu: "banane olm siktir git suradan. kaynagin ne? resulzade turkolog mu? tarihci mi?"
    şunları sözlüğe alıyorsunuz ya hakikaten yazıklar olsun.

son bir edit: nizami gencevi'nin annesinin yüksek ihtimalle kürt prensesi olduğu düşünülür. babası da iran'dan gelmiş bir kişidir, neci olduğu belli değildir. yalnız azerbaycan coğrafyasında o dönemler kürt nüfusu da bulunmaktaydı. yani türklerle kürtler bin yıldır içiçe yaşamıştır. bu saçma sapan ayrılıkçı söylemler teröre yarar sağlıyor, başka kimseye değil.
  • (bkz: provokasyon nedir nasıl yapılır)
    (bkz: sözlükteki yabancı istihbaratçı)
    (bkz: toplulukları yönlendirme sanatı)

5237 s.lı türk ceza kanunu madde 216
    (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  • ırkçılık da gurur duyulacak bir şey değildir.
  • ırkla övünen insanın övünülecek bir başarısı yoktur. dolayısıyla ırkıyla övünen insanlar genellikle bomboş insanlardır.

not: öz be öz oğuz türküyüm.
  • herhangi bir millete mensup olmakla övünen (yani kazara o toplumda doğmak dışında bir ön şartı olmayan bir şeyle), "falancaya mesup olsaydım ıyy çok fena hissederdim zavallı onlar" diye gezen boş insan kaldı mı ya? mal mıyız? zaten s*k gibi coğrafyada bok çukurunda yaşıyoruz, türkü çöyle kürdü böyle diye ayırmaya gerek yok. s*k gibi ülke, s*k gibi coğrafya... az ötesi cihatçı çöl maymunları; oldu olacak oraya gidin daha iyi uyum sağlarsınız.
  • bu başlık altında türk dili edebiyatı okuyanların türkolog olduğunu ve 1 kelime kürtçe yazısı olmayan gencevi'nin kürt olduğunu öğrenmiş oldum. teşekkürler eksi sözlük.
  • herkesin etnik kökeni ile gurur duymak için hakkı vardır. hatta başlığı açan eşşek oğlu eşşeğin bile.
  • tıpkı türk olmanın gurur duyulacak bir sey olmaması gibi normaldir.

21. yüzyılda hâlâ tesadüfen olduğun bir ırk için övünmek resmen cahillik turnusolu.
  • herkesin etnik kökeni ile gurur duymaya hakkı vardır. fakat bu dünyanın en aptalca şeyidir.
  • (bkz: bunu anana sormaya ne dersin delikanlı)

edit: 2018 yılında hala etnik kimliğin gurur ya da utanç duyulacak bir olgu olduğuna inanan sığırlara politik cevap yazmayı insanlığa hakaret olarak gördüğümden tek bkz ile geçtim gitti.
hesabın var mı? giriş yap