• bu söylemde bulunanı eleştirene yabancı düşmanı denemez kanaatindeyim, zira biz aramızdaki orospu çocuklarına düşmanız, yabancılara karşı misafirperverliğimize dünya şahit. ne yabancısı, adamların olmayan ciğerini biliyoruz, ne yabancısı ak.

faturalarına bir sıfır ilave edilecekse tamam denebilir ama.
  • "ulan zaten orada yaşayan memurlar dışında fatura ödeyen mi var" şeklinde cevaplanabilecek açıklama.
  • hizmet alır vergi ödemeyiz diyerek niyetlerini daha önce belli etmişlerdi aslında. insan ne kadar alçalabilirin net örneği. birde şu zihniyete hak verenler yok mu?
  • anlayamadığım talep. gelen faturayı ödemeyince bundan ilgili kurum ne gibi bir zarar görüyor acaba? eğer faturayı ödemeyince faturayı gönderen kurum hiçbir hukuki takip yapmıyor (icra) ve hizmeti de sunmaya devam ediyorsa; ben de çince fatura istiyorum hatta çince faturaya rusça ve fince altyazı opsiyonu istiyorum, yoksa ödemiyorum ulan hadi bakalım...
  • bunu aciklamayi yapana "bari kendi para biriminiz ile odeyin tam super olsun" cevabinin verilmesi gereken istek.

(bkz: gördüm ve arttırıyorum)
  • "kürtçe altyazı olmazsa sinemaya gitmeyeceğiz" gibi üst levelleri olabilecek söz.
  • hani çok fatura ödüyor ve de dürüstler ya ? işte böyle malların sarf ettiği sözdür. sen adam gibi öde de sırtımıza yük olma, istersen çerçeveletip yollarız.
  • milli hassasiyete kumaş (bayrak) fetişizmi diyenlerin yaptığı alfabe fetişizmi; ana sesi fetişizmi duyuru.

n'oldu yarraam? komik durdu değil mi? komik çünkü. aidiyetle dalga geçmenin, değerlerle dalga geçmenin ve birini azaltıp diğerini arttırmaya çalışmanın hepsi komik.

öyle boktan bir ülke ki burası, söz fetişizmden açılınca aklıma düştü; "ağaç fetişizmi" diyerek, çarpık yapılaşmayı öven gerizekalı wowturkeycilerden hiçbir farkı olmayan mimar ve tarihçiler habertürk denen abuk subuk bir kanalda alim adam kesilip milletin saatlerini çalabiliyorlar.
  • doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerindeki kaçak elektrik kullanımı ve bölgede yaşayan halkın etnik kökeni arasında bir korelasyon kurulursa "ödemezsen ödeme" şeklinde cevaplanabilecek olandır.

ne demek istediğimi ilgili bölgede görev yapan devlet memurları iyi bilir; bir bölgede tüketilen elektrik kayıtlı kullanıcıya ödetilir. kw/saat ücreti de oralarda nedense daha yüksektir. ama şu da var ki bölgede yerel halk mı yoksa tayinci memur mu kaçak elektrik kullanıyor yoksa karışık bir dağılım oranı mı var bilemeyiz. ya da ben bilemem.
  • canın sağolsun karındaşşağım...
hesabın var mı? giriş yap