• aslı "arkadaşlar doğum günümü kutlayan herkese teşşekkürler. iyi ki varsınız". ezberlenmiş, düşünmeden söylenen gıcık laf.
    şöyle oluyor;

farzedelim ki, bir kızımızın doğum günü geldi. o kişinin doğum gününü facebooktan gören zırtlanlar hemen üşüşür. "dğm günün kutlu olsun janımsss" falan diye, kızın duvarını piç ederler, mesaj kutusunu bir sohbet ümidiyle aşındırırlar. kızımız da ertesi gün "hepinize tek tek dönemiyorum. bunu aranızda üleşin" alt metinli iletisini profiline yazar. "arkadaşlar doğum günümü kutlayan herkese tşk. iyi ki varsınız. sizin gibi dostlarım olduğu için çok şanslıyım". ulen bu ne dostum tribi, ne bu samimiyetsiz hareket... o yavuz'u, onur'u, hakan'ı, gökberk'i bir gün olsun aradın mı?! bir sıkıntısında gidip derdini dinledin mi? bir gün yanına ilişip "mehmetciğim al şu parayı. sonuçta delikanlı adamsın bir ihtiyacın olur. bulunsun" dedin mi la hea dedin mi?! e o zaman bu nasıl iyi ki varsınız. adam ölse habarın olmaz lan. iki gün profil fotonu değiştirirsin sonra yine gelsin rumba gelsin çaça. sanal zırtlanlar sizi... az samimi olun la!

sinirlendim... iyisi mi gideyim çayımı içeyim dostlar..

ayrıca;

(bkz: ay canım çok yakışıyorsunuz allah bozmasın)
  • dogumgununu cep telefonundan mesaj atarak kutlayanlara cevap atmamanin internet uzerindeki hali olmasi muhtemel kalip cumlesidir. her ikisi de hos degil. ozellikle cep telefonu ile mesaj atanlara cevap vermemek saygisizligin en dik alasidir. aman bugun cok kisi mesaj atti hepsine cevap versem butun kontorlerim biter diyebilirsin ama o insanlar ugrasip paraya kiyip sana mesaj atmasini biliyor. uyuz olurum boyle tiplere. internet uzerinden mesela facebookda toplu cevap yazma olayi gene bi nebze daha anlasilabilir. cunku zaten dogum gununu facebook gibi tirt bir arac uzerinden kutluyorsan cokda sikine taktigin bir arkadas degildir sanirim o. kutlanan kiside bunun bilincinde olsa gerek ki cok ugrasamayacagim simdi diyip toplu cevabi tercih edebilir. ha gene de oturup tek tek cevap yazsan daha makbul ve saygili olur tabi.
  • (bkz: toplu mesaj)
  • ve iyi ki doğmuşum ile biter.
  • yapılan yorumlara karşılık samimiyetsiz olarak verilen klasik cevap yöntemi..
  • bu kalıbı kullananlar genelde "herkeze" teşekkür ederler. "herkese" değil.
hesabın var mı? giriş yap