şükela:  tümü | bugün
 • gece bunun haxball versiyonunu gördüm, maçın birinde sıçan admin "kuzenim oynadı" dedi lan skfjdskflf. yemesek de ses çıkarmadık ergene.
 • zamanında msn'de çok dönerdi bu diyalog. karşısındakine küfreden, aşkını ilan eden ve ters tepki görenler hemen bu yalana sığınırlardı. kuzeni olmasa da kardeşi yazmıştır, onu illaki kendisinden başkası yazmıştır.
 • ilk kez gurur duyarak söylediğim cümle. adamın henüz lisedeyken sahip olduğu bu mental yapıya hayranım.

  bakın ne yazmış:

  "diploma dedikleri bir kağıt parçası için tüm gençliği vermemizi istiyorlar. her sabah uyandığımız uykumuzdan,anlamadığımız derslerden ve ileride ihtiyacımızın olmayacağı konuları öğrenme zorunluluğumuzdan güç alıyormuşsunuz gibi bi haliniz ve bizim de sanki baştan yanlış kurulmuş bu sistemde hayata yorgun gözlerle bakmaya mahkum edilmişiz gibi bi halimiz var. biz geleceğin mühendisleri, avukatları, doktorları, öğretmenleri, mimarları. hiç birimize mesleğimizde f(x) sorulmayacak, hiçbirimize kanın yapısındaki mineraller,polinomlar,hiçbir aracın ivmesi,verilen gazelin zihniyeti,karşıdaki açının trigonometrik denklemleri sorulmayacak. denkleştirmemiz gereken tepkimeler de olmayacak, eksenin eğik olmasının sonuçları da istenmeyecek.

  20 sene sonra dönüp de baktığımızda hiçbirini hatırlayamayacağımız onca şey için bu kadar eziyet çekerken, sabahlara kadar çalışıp anlamadığımızda kendimizi salak gibi hissederken ve sırf bize verilen zeka bunları anlamaya uygun olmadığı için karnemizdeki notlarla küçük düşürülürken kimse bize iyi bir insan olmanın önemini, yaşamanın ne kadar güzel olduğunu öğretmiyor. belki öncelikleriniz daha şerefli olsaydı bu kadar çok ölümün,savaşın,kanın,vahşetin olduğu bir dünyada yaşamazdık. bazı değerlerinizden vazgeçeli o kadar uzun zaman olmuş ki maddiyatın ötesine geçen hiçbir şeyi göremiyor idrak edemiyorsunuz. ve bizleri de kendiniz gibi mutsuz robotlar yapmak istiyorsunuz.

  mesleğim de, kazanacağım para da bana bu yaşımı geri getirmeyecek. bir daha genç olamayacağım. ve ilerde dönüp geçmişe baktığımda mutsuz ama takdir belgeleriyle,yüksek notlarla dolu olmaktan çok dolu dolu yaşanmış,gülümseyerek hatırlayacağım ayrıntılarla,güzel anılarla dolu bi geçmişim olsun istiyorum. çok şey mi istiyorum? türkiye'de bir gencin isteyemeyeceği kadar çok. bazen düşünüyorum, sınavlarda alacağımız puanla, net sayımızla değerlendirilmeyi hak edecek ne yaptık..?"
 • arkadasımın arkadası, kuzenim, sınav günü ölen dedem ve herhangi bir iş günü evlenen halamın oğlu birleşip bana itafen "küfrün tarihi ve edebiyatımızdaki yeri" adlı kitabı yayınlayacakmış
 • twitter'da saçmalayan ünlüleri linçten kurtarıcı olabilir.
  genellikle hacklendiklerini iddia ediyorlar ama bu da gayet kullanılabilir.
 • (bkz: yav he he)

  nedense kuzenlerin sırf bu iş için doğduklarını gösteren yazıdır. adamların başka işi yok çünkü. hala kızının, dayı oğlunun facebook'una twitter'ına filan girip abuk sabuk şeyler yazıyor. ve bundan muhteşem, tarifsiz bir zevk duyuyor bu kuzenler. hayır bir de neden kuzen lan?
 • eğilip bokunda boncuk ararken ayağı kayıp yüz üstü bokuna yapışan o küçük çocuk aslında o değil, bilakis kuzenidir ve genelde bunu akıllı bkz ile belirtir ki eşe, dosta ve bilimum cemiyet üyelerine katiyetle rezil olmasın. lan oğlum htkulüp değil burası, ekşi sözlük la. az rahat ol, kalıbının adamı* ol.
 • https://twitter.com/…igon/status/395617379453255680

  "eğer görürsem dudaklarını değdirdiğini bir başkasına, kırılır parçalanırım ben."
  -pardon, kahve kupam yazmış .d

  benzeri versiyonları da vardır.