• hayatım boyunca handan hanım'ı içeren hiç bir sahneyi tamamlayamadığım tek dizi.
    yok arkadaş handan hanım sahne alınca delleniyorum, çıldırıyorum, kafayı yiyorum.

süper oyuncu, ama karakter tüylerimi diken diken ediyor!
  • basrolde peter parker'in oldugu dizidir.
  • güzelim kuzey güney'i resmen aşk-ı memnu'ya çevirmeyi başarmış yeni yönetmene laflar hazırladım. ama gg olur diye diyemiyorum.

ulan bi tane dizimiz vardı ağzına sıçtın be kadın.

--- spoiler ---

standart aşk-ı memnu hastalığı olan yanlış insanların çok yanlış zamanlarda yanlış yerlerde bulunup, asla duymamaları/görmemeleri gereken bir sahneye şahit olma durumu, güzelim kuzey güney'e de yeni yönetmenle beraber bulaşmış durumda. cümleten hepimize geçmiş olsun.

--- spoiler ---

edit: forrestgump uyardı. bu olayın yönetmenle bi ilgisi olamaz dedi. doğru da dedi, senaristin işi bu. o zaman bu dizi niye bir anda yarrak gibi oldu bu sene biri bana bunu açıklasın.
  • ilk kez kimsesizler mezarlığı nasıl bir yermiş gördüğüm dizi. yaşarken de kötü tabi ama sahipsiz bi ölü olmak çok fena bişey içim bir garip oldu.
  • kuzey'in annesinin* gerçek hayattaki halini çok ama çok merak ediyorum. o karakterin duruşunun, bakışının, mimiklerinin ne kadarı rol ne kadarı gerçektir acaba. kendisini tebrik ediyorum, çok güzel yansıtıyor karakteri.
  • handan "iyi kadın"ının doğurduğu ama o.ç olmayan çocukları kuzeyle güneyden ismini almış güzel dizi. neyseki handan dan tek nefret eden ben değilmişim, psikoloğa gitmeyi düşünüyordum, ekşi sözlükte sorunu beleşe hallettik.
    bu handanla fatmagülün yengesini bir de atanın anası semra hanımı bir de aziz yıldırımı aynı eve koyup bir de yarışmacı alsınlar eve. en uzun süre kalan yarışmacı araba maraba kazansın. gerçi çok uzun soluklu bir reality show olmaz, bir kac saate biter ama heyecan işte.
  • bu aksamki bolumunde kivanc yine oyunculugunu konusturmus ve nacizane takdirimi kazanmistir efenim. babasiyla olan sahnesinde sisen damarlarini mi sayayim, cemrenin annesine cemreye duydugu aski baskislariyla anlatmasini mi yoksa cemreye git derken aslinda gel deyisini mi. valla kivanc bildigin kuzey oldu artik zor cikar bu rolden soyliim.

zeynep sen de ferhattan az o.c degilsin artik gozumde. cemreyi bi ezmeler bi havalar sen kimsin be pabucumun tasarimcisi. seni kandiran kuzey, cemreden ne istiyorsun cadi. (sanirim "dizilerdeki karakterleri gercek zannetme" hastaligina yakalandim, gecmis olsun)
    en son kuzeyle cemre kavga ederken de camdan bakip siritiyordu yelloz.

kuzey, abisine tekme tokat dalarken icimin yaglari eridi valla. e adam street fighter ne de olsa, az bile yapti. abisine senden zengin olacagim dedigi de bekirin yerine gececek belli ki.

bolumun en baba sahnesi de benim icin cemrenin annesiyle kuzeyin sahnesiydi. zerrin tekindor bildigin anneydi orada bravo valla. kuzey agladi ben agladim, yazik cocuga gelen vuruyor giden vuruyor.

ferhatin adamlari kuzeyin boynuna zincir dayadiklarinda mudahele edemeyen polisler kuzeyin yerini nasil buldular onu anlamis degilim.

en son cemre, kuzeyle kizi gorunce turk dizilerinin olmazsa olmazi "herseyi yanlis anlama" olayina girdi ve o gazla barisin evlenme teklifini kabul etti. ama kuzeyle dizinin son bolumu kavusurlar merak etmeyin.
  • --- spoiler ---

son bölüm gösterdi ki kuzey, farat meselesini hallettikten sonra güney'e konsantre olacak. bu da 3. sezonun hangi konuda yoğunlaşacağını gösterir gibi. ama ece-melek ikilisi bu iki konu başlığını bir sezonda hallederse, ki hiç sanmıyorum zira türk dizileri genelde izleyici sikme amaçlıdır, yeni olaylar ne olur bilinmez. ancak dizinin adı kuzey güney yani bu iki ergenin birbiriyle kavgası dışında bir konu gündem oluşturamaz. yalnız şu an böyle bir konu gündemi oluşturmakta. bu konunun adı farat. ece-melek ikilisi iki ergenin didişmesinden fazla malzeme çıkmayacağı görüşünde olacaklar ki daha ilk bölümlerde farat meselesini icat etmişler. dizinin maddi açıdan getirisi için de bu farat meselesini 2. sezon boyunca uzatabildikleri kadar uzatacaklardır. şöyle bir şey de olabilir, farat meselesi 2. sezonun sonunda bitmez. 2. sezonun 3. çeyreği gibi biter kalan çeyrekte ise 'rise of kuzey' teması işlenir. kuzey kısa sürede polat alemdar olur, para falan kazanmaya başlar. güney'de boş durmaz. o da sinaner'i güneyer veya tekiner yapar. iki ergenin gelişimi tamamlanınca da sezon biter. 3. sezonda komple bu güçlü ergenlerin savaşı gibi olur. titanların savaşı hesabı. tabi arada olaylar, olaylar...

--- spoiler ---
  • türk dizi tarihinin;

- en tırt holdingini, (bütün mahalleyi işe aldılar)
    - en tırt ceo'sunu, (hiç danışmanı, avukatı falan yok, en küçük sorunda bütün yetkileri damadına devretti)
    - en tırt komiserini, (kuzey'in peşine takıldı olay çözmeye çalışıyor, arada kuzey'i alttan alıyor, sakinleştiriyor falan)
    - en tırt mafya babasını, (alt tarafı bir adam vurdu, japonya'ya kaçtı herif)
    - en tırt girişimcilik hikayesini (makara),
    - en tırt stilistini (sabah sporunu park aletlerinde yapıyor)

barındıran dizi.

kabul edin aslında senaryo komple ilkokul müsameresi gibi ama izliyoz işte mal mal.
  • çok acil bir şekilde kuzey - şeref komiser ilişkisinin normale döndürülmesi, çözülmesi gereken dizidir. adam koskoca komiser ama bizim çapulcu kuzeyden emir almalar, onun sözleriyle hareket etmeler falan. madem iş birliği yaptırcaksınız usulüne uygun yaptırın. onun dışında hikaye akıcı show must go on!
hesabın var mı? giriş yap