• suriyelilerin peynir ekmek gibi tükettiği (bkz: uyuz) ilacı. ilginç bir şekilde günlük şampuan yerine bunu kullanıyorlar.
  • scabies'in * hortladığı şu günlerde çokça reçete edilen bir losyondur
  • kardeşim yurtdışına giderken, oradaki arkadaşına kutularda aldı bundan.sanirim kaşıntı icin kullanıyor. fiyatı da pahali değildi.fayda sağlıyor demekki bu kadar aldıklarına göre.
  • kardeşimin uyuzunu geçirmiş ilaçtır. zira biraz uzun süre kullanmak gerekiyor. ilk başta bize de pek işe yaramadı gibi geliyordu fakat 3-4 hafta sonra lezyonların iyileşmeye başlamasıyla işe yaradığını görmüş olduk.
  • şimdi anlamadığım bu ilacın prospektüsünde yazmıyor kaç gün kullanılmalı diye. 1 hafta arayla tek uygulama mı yapacağız yoksa 3 gün üst üste mi yapacağız, bilen yeşillendirsin lütfen.
  • ortamınızı ve kullandığınız malzemeleri değiştirme şansınız olmayan bir yerde (bkz: askeriye) bırak hastalığa tekrar yakalanmamayı, geçmesini bile sağlamayan; biri şampuan ve biri kıvamsız losyon olmak üzere aynı model şişede iki farklı versiyonu bulunan ve gücünü, içeriğinin %5'ini oluşturan permethrin'den ve geri kalan %95 alkollü karışımdan alan ilacımsı temizlik malzemesi. bit şampuanıdır aynı zamanda...

biliyorum çok uzattım... çekiyorum dostlar.. askerde uyuz salgını çekiyorum. ne yapayım?

edit piaf: imlâ
  • %5 permetrin içeren ilaçtır. ali raif ilaç san. aş. tarafından piyasaya sürülmüştür, stafford-miller ltd. (ingiltere) lisansı ile üretilmiştir.
  • piyasada bulunamayan ilaçtır. uyuz hastalığının artması sebebiyle stokların talebi karşılayamadığı ilaçtır. "ilaç olmadığı için hastalık arttı diyemeyiz."* salgın var mı yok mu? kimse çıkıp konuşmuyor.
  • sözlükte birçok kişinin fayda sağlamadığını söylemesi üzerine bu ilacı yazdığım birkaç hastamla tekrardan konuşup işe yarayıp yaramadığını sordum. fayda gördüklerini ve kaşıntının geçtiğini söylediler.

fayda görmeyenler sanırım uyuzu çok geç fark edip deri altlarını bu böcüklerin yumurtalarından arındıramayanlar.

uyuz tedavisinde yaşam tarzı değişikliğiyle beraber kompleks bir tedavi uygulamak gerekiyor. bu losyonu en az iki üç kez kullanmak elzem. wilkinson da evet etkili ama allah aşkına kimin evde 3 gün boş boş oturacak vakti var.

şahsi görüşüm ilk aşamada kwellada ile tedaviye başlayıp sonrasında wilkinsona geçmenin daha doğru olduğu yönünde…

semptomatik tedavi için antihistaminiklerle kombinlemeyi unutmamalı…
hesabın var mı? giriş yap