• "biz ödedikçiler" hoşunuza giderse bu senaryoyu siz oynayın, "sike sike ödeyeceksiniz"ciler sanıyorum borç ödemek sizin için sikilmekle eş değer. böyle keyf aldığınızı bilsem sizi boğazınıza kadar borca sokardım.

şimdi koltuğunda rahat oturan işliler, ya rejimi değiştirin, değişmesi için gayret edin ya da biz işsizlere imkan dahilinde destek atın, iş bulun.

öteki türlü aynı tas aynı hamam çalışıp durun, bir şey değişmez. sayımız 2 milyonun üzerinde haberiniz olsun.

zaten her halükarda bu sistem sizin vergilerinizle dönüyor. bizim elimiz para görmeden bizden beş kuruş olsun çıkmaz. o yüzden silinse de silinmese de bu para o kasaya zor girer.

ister silinmesine yardım et, biz de önümüzü görelim, ister karşı çık ve bizim zaten zor olan hayatımızı daha da zorlaştır.

ha ama bir gün işsiz kalırsan da sakın ah vah etme, birileri çıkar biz işsizlik çektik sen de çekeceksin derler, sike sike iş arayacaksın vb. derler, kalbin kırılır.
  • (bkz: mahalle yanarken .....)
    ne kadar ılık insanlar varmış ya'rab. cem yılmaz'ın dediği gibi: "cia senin o boklu hesabını ne yapsın"

dönem sonları geliyor, çeklerin tarihleri ay sonu, ara dönem ödemelere 10 gün kaldı. ekonomi siki tutacak, beyim kyk diyor. korkma sizi arada kaynatırlar
  • 19.03.2020 itibariyle onceden faizini geri çektikleri borcu şimdi tekrar ana borç miktarına eklemişler. kredi almayı bitirdiğimde 16bindi, enflasyon faiziyle 22 olmuştu. sonra tekrar 16 şimdi tekrar 22... kontrol edin bakalım sizde de durum ayni mı
  • koronavirüs sebebiyle maddeler eklenecek torba yasada yerini alması beklenen kanun. milyonlarca kişiyi etkileyecek değişiklikler birkaç güne netlik kazanacak.

edit kaynak:
    kyk borçları siliniyor mu 2020 son haberi bakan albayrak verdi
    yeni bir torba yasa beraberinde vergi ve borçlara af getirilmesi planlanıyor
  • biz ödedik, siz de eşşek gibi ödeyeceksiniz. hem de anıra anıra ödeyeceksiniz.

böyle bir beleşçilik var mı ulan!

yiyemeyeceğiniz yarrağın altına yatmamayı öğreneceksiniz.

eğer böyle bir uygulama gelirse, iki cihanda hakkımı kimseye helal etmem. hesabını da sorarım!
  • ne zaman böyle bir başlık görsem

@1 torbadan çıkabilir

@2 ödeyeceksiniz zehir zıkkım ödeyeceksiniz

@3 hayaller filan

@4 sen ödedin diye ben ödemeyeyim yani...

@5 başbakanlık bursu alan yani onlar içinde almaması gerekenler vardı bıla bıla...

@6 kesin öğretmenler

@7 düşünüyorum ki bunu okuyorsun.. ay yanlış başlığa gelmişim

birilerini umutlandırırken birilerini sinirlensiren torba efsanesi arada bir hortlar...
  • hakkını helal etmeyecekmiş. ne hakkın var sanki.
  • ben ödedim herkes ödesin çatır çatır aldılar. eşşek gibi ödeyeceksiniz. boşuna bağırmayın.
  • kağıt dolu gözüksün diye verildiğini düşündüğüm teklif.
hesabın var mı? giriş yap