• prison break'ı eh işte kıvamında bulduğum için yukardaki yorumdan sonra izlememeye karar verdiğim dizidir. eğer o kadar bile iyi değilse izlemeye gerek yok. zaten şu ara star trek next generation'ı bitirmeye çalışıyorum araya başka dizi girmemiş olur.
  • ilk 4 bölümü bitirene kadar aynılarını düşünüyordum ama sonrasında öyle kapıldım ki bölümleri ardı ardına izleyerek bitirdim.

gayet iyi dizidir ilk 3 bölümü izlemeyen yorum yapmasın.
  • ilk iki bölümünü izleyip yorum yapacağım.

(bkz: challenge accepted)*
  • haklı ve yerinde bir tespit. vakti zamanında şöyle demiştik: (bkz: #74509695)

sözlükte gördüğünüz gibi her gün hakkında 30 entry girilecek seviyede bir dizi değildir. boş vaktiniz çoksa izleyin.
  • 4. veya 5. bölümdü.

-spoiler-

polis binadaki her açık telefona ulaşabiliyor olmasına rağmen hamile kadının sevgilisinin ceket cebindeki telefonu alması ve telefonun gelen bir mesaj sonucu ötmesiyle soygunculara yakalanması sahnesinde diziden koptum.
    demek ki telefon sürekli açıktı ve senaryoda polisin böyle bir telefona neden ulaşmadığını bir allahın kulu açıklamadı. orada diziyi kapatım ve bir daha açmadım. karmaşık senayo yazıyorsanız hiçbir detayı atlamamanız lazım.
  • --- spoiler ---

müthiş deha profesör’ün değnekçiye yakalanmasından sonra “ulan bıraksam mı acaba” diye düşünen biri olarak haklı bulduğum tespit.

--- spoiler ---
  • ispanyollar bile diziye bu kadar çok sahip çıkmıyordur.

2-3 maskeyle, çav bellayla sözde sosyalizm ayağı yapan abartı bir dizi.
  • katıldığım düşünce. dizinin gerçekten çok sevdiğim tek yanı müzikleri oldu. onun dışında kötü değil, ama bu kadar abartılmaması gerektiğini düşündüğüm bir dizidir.

--- spoiler ---

dizide sanki çok detaylıymış gibi gösterilen her tür bulmacanın gayet vasat olduğunu düşünüyorum.

berlin'in profesörün kardeşi olduğu daha dördüncü bölümden falan anlaşılıyor abi yapmayın gözünüzü seveyim.

1. sezon finalini izledikten sonra, 2. sezonun ilk bölümünde ne olacağını birebir anlamak çok mümkün. ayrıca dizi finalini de yine ilk sezon ortalarından tahmin edebilirsiniz.
    --- spoiler ---
  • 2 haftada 2 bölüm izleyebildim.
    müzik dinleyip çekirdek çitlemek bile daha keyifli.
    imdb'de 6 puanı basıp geçtim.
hesabın var mı? giriş yap