• sayesinde bir günde 1 lira kazandım. kısa zamanda köfte ekmek almayı planlıyorum.
  • bazı yerler vardır ya hani, ne kadar zaman geçerse geçsin hayattan, o yerler aynı kalır kişi için, değişmez hiç, işte lafmacun da öyle bir yer.

sözlük zirvesi yapmak istersiniz ve katılım 3 kişi olur bazen, entry yazmak istersiniz çat diye kapatmışlardır sözlüğü ya da saçma sapan moderasyon hataları olur vs vs vs.. vardır bir sürü hatası ama lafmacun candır lan. her bir şeyi biliyormuş havasında takılan gereksiz adamlardan ziyade kenar mahallenin entelektüel kesimi gibidir. bizim oğlan da amerika' da yüksek lisans yapacak diyen adam değil de, bizim oğlan bi memur olsaydı diyen adamın samimiyeti vardır onda. neler yapabilirizin peşindeyiz demez misal admini, daha çok hit almamız lazım der.. toplanıp şişman bir adamın yaptığı başarısız bir şova gidersin ve şovu yapan dümbük lahmacun da buradaymış, lahmacun ney lan der ve o zaman yaşadığın şey işte biraz. evinin interaktif salonu gibi bir şey lan lafmacun.. gerçek gibi de acı gibi de. küçük gibi ama senin evin işte. büllük kadar da olsa senin olduğu hissini yaşattığı için sevdiğin şey değil mi zaten ev? heh işte lafmacun' u da seversen senin olduğu için sevmişsindir başka bir şey için değil.

sıcak yaz akşamlarında yaşattığı güzellikler için de, soğuk kışlarda tanıştırdığı güzel insanlar için de, hayatımdan bir yılımı heba etmeme alenen sebep olsa da teşekkürü hak eden ve de asla gelemeyecek olduğu yerde inadına bir yeri bulunan şey; lafmacun.

ismini değiştirenlere de, aradan geçen bunca zamanda bunca hokkabazlık yapıp güzelim lafmacun' u meydan sözlük yapanlara da selam olsun diyor, başlangıç cümlemi editliyorum;

bazı yerler vardı ya hani, ne kadar zaman geçerse geçsin hayattan, o yerler aynı kalmalıydı kişi için, değişmemeliydi hiç, işte lafmacun da öyle bir yerdi.

selametle..
  • başlıklara kadar ekşi sözlük taklidi olan site... başka bir kötü taklit...
    e güzel kardeşim, madem onca emek harcıyorsun bari özgün bir şey üret... farklı ol...

büdüt : bu siteyi yapanların da ekşi sözlük camiasından çıktığını bu entrimin "en zamanın ötesinde entrim" olması sonucunda anlamış bulunmaktayım...
    peki ama neden ? "herkes kendi ekşi sözlüğünü kendi yapsın" kampanyası oldu da ben mi kaçırdım ?
  • ekşiduyuruda reklam vermektedir, bir sözlüğün reklam verdiğini ilk defa görüyorum, bu reklamı da klonların atası olan ekşi sözlük'ün duyuru platformununda yapması ne kadar manidar değil mi.
  • eksi sozluk kok hucre ise, lafmacun dolly idi. amma velakin hicbir zaman suruye dahil olmadi, farki yaradilisindaydi. tabi bi de ilk yazarinda.
  • çoğu sabırtaşı yazarının ilk göz ağrılarından olan sözlük. paranın kokusuyla çıpıdı çıpıdı koştum hemen lakin akılda ne şifre kalmış ne de şifre hatırlatma sorusu. paranın o şehvetli çağırışı bir yana son girişimden aylar sonra nick altıma öyle bir yazı düşmüşler ki gece gece boğazımı düğümledi meret.
  • bana arog'da zaman makinesi yaratmaya çalışan kafası güzel ancak iyi niyetli abiyi hatırlatan vasat sözlük. iyi niyetle hazırlanmış bir sözlük,* bu bir gerçek ama bu kadar gereksiz tipi özenle seçmeye çalışsan bulamazsın internet aleminde. iyi yazarları da yok değil mesela ugökhan, ökkeş, zibidigibi ve elaijsa gibi yazarlar ekşi sözlükte de rahatlıkla celebrity olabilecek kapasitede isimler. ama diğer yazarlar açtığı kalite ve seviye dolu gereksiz başlıklarla ve verdikleri anlamsız bakınızlarla sözlüğü tıkanma noktasına getirmiş. kendimi işkembeden sallıyor gibi göstermemek için sitenin kalite ve mükemmeliyet dolu entrylerini ve buram buram mistisizm kokan fantastik sol frame ini görmenizi öneririm ancak şimdiden uyarıyorum yazmaktan soğuyabilirsiniz.
  • şimdiye kadar yapılmış en başarılı ekşi sözlük klonuydu bence. çok çabuk tarihe karıştı ama.
  • lisedeki okul numaram olan nickimle girmiştim buraya.online yazarları gösteren bir bölümü vardı her girdiğimde sayı olan nickimden ötürü en üstte gözükürdüm.teması farklıydı ve göz yorardı.bir süre sonra yazacak şey bulmayıp sürekli tematik entry kasmaya başlamıştım.bir ara meydan sözlük olarak evrildi.şu anda da tarihe karışmış sanırım
  • gelmiş geçmiş en ilginç sözlük. 20 dakika boyunca frame'in başında yer alan bir entry'niz oylanmıyor veya herhangi bir tepki almıyorsa bilin ki lafmacundasınız. ekşide yazar olmak için idman yapmak isteyen suserlara sesleniyorum eğer iyi bir yazar olmak istiyorsanız uludağ veya itüden başlayın olmadı inciden başlayın ama kesinlikle bu siteyi seçmeyin.
hesabın var mı? giriş yap