şükela:  tümü | bugün
 • barfiks*in lat makinasıyla yapılanı.

  (bkz: latissimus dorsi)
 • eller; omuz genişliğinde ve avuç içleri vücuda bakar şekilde tutularak çekildiğinde, latissimus dorsi, teres majör (koltuk altı) ve biceps kaslarını çalıştıran hareketin ve makinasının adı.
 • sporcuyu barfiks için hazırlayan harekettir. kendi ağırlığını kaldıracak seviyeye geldiğinizde barfiks sizin için zor olmayacaktır bu noktadan sonra. güzelde kanat çıkartan harekettir aynı zamanda.
 • men s health de yazılan bir yazıya göre lat pulldown hareketini elleriniz size dönük şekilde yapılan çekme hareketi, sırt kanatlarını daha çok çalıştırıyor.. üstelik bu şekilde bicepsleriniz de epey çalışmış olur..
 • her egzersiz için önemlidir de, bu egzersiz için dinamik esnetme daha bir önemli sanki, bir dönem ne zaman bu egzersizi yapsam (yeni yeni ağırlıklarım artmaya başlamıştı) omuz bölgemde damarlar kopuyor gibi bir his oluyordu, kime sorsam farklı farklı acayip şeyler söylediler, ama ısrarla ne zaman bu egzersize gelse sıra aynı bölgede aynı ağrı, sonra kendim çözdüm tabii, omuz bölgesini esnetmediğim için oluyormuş çünkü ne zaman esnetmeleri yapmaya başladım, o zaman o damar kopuyor gibi his gitti, gayet rahat ve güzel bir şekilde idmanıma devam ediyorum

  ayrıca, sorup soruşturmama göre, barfiks çekebilmek için, bu egzersizde kendi kilonuz kadarını çekebilmeniz gerekiyor gibi bir durum yok, ben öyle zannediyordum, ama bu egzersizde 50-60 kilolar çekip kendisi 90 kilolarda olan kimseler gayet barfiks çekebiliyor, tabii bunun nedeni set ve tekrarlar ve bu egzersizde oturma pozisyonda çalışılıyor olması falandır herhalde
 • doğru form görseldeki gibidir. arkaya doğru hafif bir kavis çiziyoruz:

  http://www.ucgenvucut.com/…/images/lat pulldown.jpg