şükela:  tümü | bugün
  • "you decide for the hero"

interaktif bir film. karakteriniz icin size iki secenek sunuyor ve film ona göre sekilleniyor.
    iphone ve ipad kullanıcılarına açık şimdilik itunes uzerinden izleyebiliyorsunuz.

your decisions are you

okuyucunun hikayeyi yönlendirmesine karar veren kitap
    (bkz: şahane hatalar) a örnek olarak gösterilebilir
  • steam de indirimde olan ve 7 farkli sonu olan interaktif suc oyunu. oyun demeyelim de secenekleriniz uzerine gelisen interaktif film.
  • pintipanda hazretleri tarafından videosu yayınlanmış interaktif filmdir.
    -
    verilen kararların harbiden de gidişatı etkilemesi muazzam. yani kesinlikle bir oynayan ile diğer oynayanın deneyimleri çok farklı olacaktır. üstüne bir de "lan diğer seçenekte n'olurdu acaba!?" diye meraklar içinde bırakması şahane.
    -
    türünün en güzel örneklerinden.
  • ps 4'te türkçe altyazısı olduğunu düşünerek 23 tl'den satın aldım. sonra bi baktım türkçe yok. siz de indirecekseniz ingilizcenize güvenerek indirin. bir güncelleme ile türkçe altyazısı da geleceğini sanmıyorum.
  • steam üzerinden resmî türkçe alt yazı desteği almış oyun.
  • (bkz: choices matter) temalı film/oyun. gerçekten yenilikçi ve heycan verici bir deneyim oyun dünyası açısından. bazı teknik hatalar olsa da, kısa olsa da bu tarz oyunların önünü açtığı yadırganamaz bir gerçek.

özellikle oyunculuklar kesinlikle amatör değil ve özenle seçilmiş. bu da oyunun realitesini ve konseptini sağlamlaştıran en önemli unsur. steamde 14 liralık fiyatıyla kesinlikle alınası ve desteklenesidir.

not: kullanılan ingilizce çok ağır değil, yeterli seviyede ingilizcesi olanlar gayet rahat oynayabilir.
  • fikir çok iyi ama senaryo aşırı zayıf ve 3-4 kere oynamama rağmen oyunun sonu dışında gidişatına çok etki edemiyorsunuz. bir şey olacaksa oluyor, ama siz kaçmışsınız ama teslim olmuşsunuz, oluyor. bu da seçim yapma işinin öneminin yitirilmesine neden oluyor. bir de senaryodaki ciddi açıklar var. en sonunda bıkmış halde, e şöyle yapsaydın, e böyle yapsaydın, niye mal mal bakıyosun falan derken buluyorsunuz kendinizi.

ama umarım bu tarz işlerin önünü açar, sağlam senaryosu olan, tercihlerimizin gidişatı da ciddi etkilediği işler görürüz.
  • telltale oyunları kadar kapsamlı olmasa da konusu bakımından fark yaratan güzel bir ctrlmovie ve wales interactive yapımı interaktif film. londra'lı, gıcır gıcır bmw'li, çinli kızlı, aksiyonlu, eser miktarda romantikli. seçenekler çok geniş değil, 14 ana sahne üzerinden yönlendiriyor sadece, karar mekanizması sona doğru bir ending'e sapma şansı veriyor. ayrıca sahnelere bakılırsa profesyonel çalışılmış olduğu belli oluyor, interaktif film yeni bir trend olabilecekse böyle çalışmalar ile olabilecek. steam indirimlerinde çoluğun çocuğun rızkını yatıracak şeyler çıkacak.

--- spoiler ---

bir kere isterseniz otoparktan fıyın sike sike o soygun işi götünüze giriyor, ve de müzayede yerine gidince ister plana uygun hareket edin ister bir yamuk yapmayı deneyin sike sike çinli kız ve kase ile kalıyorsunuz, çekik taife de her türlü sizi bulup "kaseyi bul kızı gebertiriz" ayağı çekiyorlar. burada çok hükmünüz olmasa da ileride vereceğiniz kararlar kritik oluyor. bir de garibim sarı hatunun maserati'yi hastane işine yetişmek için kullanacak olması da anca film sektöründe olabilecek bir tesadüf, güzel de bir ironi. lan hani parti? 204 numara doktor sizi bekliyor. sgk var mı dayı? yeşil kart?

bir de o kadar romantizm gördük esas oğlan ile çinli kız arasında, yok canım istedi öptüm, yok eleman kızın elinden tutunca nabız ölçer bip bip ötüyor, ikisinin de hayatta kaldığı ve paraya kondukları ending'de buz gibi yürüdüler, gidin parayı karayipler'de ezin they lived happily ever after demiyorum da gülüşün el ele tutuşun az bi rahatlayalım, bu ne.
    --- spoiler ---