şükela:  tümü | bugün
 • the big bang theory'de sheldon'ın annesini canlandıran, toy story filmlerinde de seslendirme yapmış aktris.
 • bruce willis ile stephen king'in misery'sini oynamış broadway'de.

  https://www.youtube.com/watch?v=6vzbix2holk

  internette izlemek için can atıyorum ancak bulamam sanırım. ulan amerika'da olmak vardı işte ya. bugün de son gösterimiymiş zaten.
 • lady bird ile tanidigim, yillarin steppenwolf ve broadway oyuncusu oldugunu ogrendigim tiyatrocu. lady bird sonrasi deli gibi kimdir diye bakarken roseanne'deki aunt jackie oldugunu ogrenmem de tam oldu. su sahneyi izleyip izleyip guluyorum https://youtu.be/_zheef5ypak

  sayesinde roseanne izlemeye basladigim, oscar'i kaybedecek olsa da bu sene en cok hakeden kisidir.
 • roseanne dizisindeki jackie rolüyle henüz 10 yaşından beri hayranı olduğum, bu sene oscar ödüllerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu adayı olması sayesinde sinemada ismini duyuran ancak tiyatro camiasında epey saygın bir yeri olan oyuncu. ayrıca jeff perry ile olan evliliğinden kızı zoe perry de young sheldon'da oynamaktadır şu sıralar.

  büyük ihtimalle ödülü allison janney'e kaptıracak ama gönüllerin şampiyonu kendisi. 27 mart'tan itibaren roseanne dizisinin yeni bölümlerinde de yer alacaktır, bekliyoruz efendim.

  edit: oscar'ı alamadı fakat onun için yabancıya da gitmedi, allison janney ile eskiden beri arkadaşlarmış. * oscar adaylığının haricinde kendisi 3 kere emmy, 1 kere de tony ödüllerini kazanmış, yine birçok tiyatro ödülü var. ayrıca yine konuk oyuncu dalında bir emmy adaylığına sahip. 2018 yılı tony ödüllerine de yine aday gösterildi gün itibariyle.
 • gülüşü ve diğer mimiklerine baktığımda gwendoline christie ile bir akrabalıkları var mıdır acaba diye düşündürten aktris. benzerlikleri-çağrışımları o derece.