şükela:  tümü | bugün soru sor
1122 entry daha
  • son dönemde oldukça iyi stilistlerle çalışıp gayet iyi ürünler çıkarmasına rağmen ulaşmak istediği paralı müşteriye ulaşamayacak olan markadır. çünkü lcw yaklaşık 20 yıldır beynimize ucuz ve kalitesiz ürün olarak kodlandı. bu kodu kırmaları çok zor.

sanırım pazarlama/marketing departmanı hiç al ries reisi okumamış. yapmaları gereken mağaza içinde farklı bir isimle kaliteli ve tasarım ürünler bölümü açmaktı. mesela ben gidip bir lcw ürünü almam ama lcw içindeki atıyorum boom adlı kaliteli ürünleri alabilirim. çünkü tasarımları daha güzel vb.

bir süre sonra o kaliteyi yavaştan lcw markasına da geçirip bir 5 yıl sonra o 25 sene önceki mavi jeansle yarıştıkları döneme dönebilirlerdi sanki. ama şu anki yol ile çok zor gibi. çevremde o kadar fazla lcw, defacto, collezione gibi mağazalara girmeyi reddeden arkadaşım var ki şaşırırsınız. varoş mağazası diyen bile var.
  • kendilerinin paralı müşterilere ulaşma gibi bir derdi yoktur. onları hedefi en çok satan bütçe dostu marka olmaktır.
  • varos magazasi diyenlerin oldugu firma. insanlar ne kadar salak oysa lcw zara'dan daha kaliteli urunler ureten firma. zara pakistan ve hindistan kumaslari kullanirken, lcw yerli ve kaliteli kumaslar kullanmaktadir. ayrica test standartlari cok yuksek firmadir.

edit: mesela buradan aldigim basic polo yaka tisortleri 2 senedir rengi solmadan giydim hala da giyerim 19.90a almistim.

ama premium bir markadan (isim vermeyeyim) 119 liraya aldigim tisortu sadece 3 4 ay giydim

cok ovdum ama ayrica uretimden artan bir cok kumasindan satmak yerine cocuk kiyafetleri yapip cocuk esirgeme kurumlarina bagislamaktadir.

ulkede buyumeyi hak eden en iyi markalardan biridir.
  • o değil de acayip şekilde en sevdiğim kıyafetlerimin ait olduğu firma. 3 - 5 senede "bir bir iki parça aliyim, kapı bacada giyerim" diyip, ne aldıysam çok severek giydim.

yaklaşık 7 senedir yaz oldu mu yıkayıp yıkayıp giydiğim elbisemin üreticisi. eskimedi de.

ondan aldığım hazzı, hiç bir bez parçasından almadım.

çeşitli kıta ve ülkelerde de yolda durdurup soruyorlar nereden aldım diye...

o elbiseyi tekrar üretebilir misiniz lütfen? eti ye bumbo yu tekrar üretin diye attığım e mailler gibi resim atıp ulaşsam mı ne?
  • paralı müşterilere ulaşmak istediğini sözlükten öğrendiğimiz firma.
    kendileri eskiden çok pahalı ve kaliteliydi fakat pazar stratejilerini değiştirerek low budget firma olup iyi giyinmek herkesin hakkı sloganına dönmüştür.
  • küçük illerde daha doğrusu avm olmayan illerde ki en meşhur ve en prestijli giyim mağazasıdır.
  • en kaliteli çorabı üreten marka. pentinin bile çorapları hemen kötü olmaya başlarken lcw den aldığım çoraplar beni hiç üzmüyor.