• izmirde nadir bulunan kaliteli mekanlardan biridir.

hemen her ürünü türkiye ortalamasına göre 1. sınıf.
  • fransız patisserie ürünleri başta olmak üzere siyez ekmeği, zerdeçallı ekmeği, efendime söyleyeyim sandviçleri, ekler pastası aman yarabbi her şeyi muazzam olan mekan. hem alsancak'ın orta yerinde hem de ağaçların, yaprakların altında gizli bir yerde. çalışanları çok güler yüzlü, arkadaş gibiler. bir de utanmadan kendi elleriyle kakaolu fındık kreması yapmışlar geceleri kendimden bile gizlenerek gidip kaşıklıyorum.
  • madonna adlı sandviçi aşırı güzeldir.
  • bademli kruvasanı efsane olan mekan. daha iyisini bulmak gerçekten zor.
  • harika kruvasan ve tatlılarının yanı sıra, bir o kadar güzel kahvaltı, omlet, sandviç ve ekmeklerini bulabileceğiniz, izmirin reyhan pastanesi ile beraber göz bebeği olan fransız pastanesi.
  • artık urla'da da şubesi bulunan patisserie&boulangerie'dir .. urla şubeyi fransız bir hanımefendi işletmekte sanırım ..

alsancak şube çalışanları, özel bir nezaket eğitiminden geçmiş olduklarını düşündürtecek kadar kibar ve güleryüzlüler ..

"klima"nın mucidi "carrier" örneğinde olduğu gibi biri de çıkıp dese ki "croissant"ın mucidi "leone"dir : inanmaya hazırım ..
  • öncelikle kruvasanı bir başkadır, sosları ise muazzam. onun haricinde kahvaltısının içeriğini beğenmem ve pahalı bulurum. sandviç ve ekmekleri güzeldir.
  • croissant gibi croissant yapan izmir’li boulangerie’dir. izmir’in hatta türkiye’nin üstünde bir kaliteleri vardır. fiyatları pahalı ama hak ediyor, o croissant 3 lira olmaz. fransa’da iyi bir croissant 1.5-2 euro, burada da 9 lira.
  • alsancak şubesine sürekli gittiğim mekan. bi profiterol yapıyolar kafayı yersiniz. bir de utanmadan hem paket hem elime o an yemek için alıp çıkıyorum her seferinde.

zaten bu şişko alsancaktaysa elinde ya leone'dan profiterol poşeti vardır ya da marilen atelier patisserie'den tiramisu. hiç şaşmaz
  • urla'da yer alan, güzel bir kahvaltı servisi bulunan mekan.

kahvaltı servisinde kruvasan da veriyorlar fakat buradaki yorumların aksine ben kruvasanı pek başarılı bulmadım. belli ki kahvaltıda servis ettikleri kruvasan önceki günden kalma, sadece kruvasan almak istediğinizde taze olandan veriyo olabilirler.

ekşi mayalı ekmek oldukça başarılı, reçeller ve kakaolu fındık ezmesi kendi imalatları ve çok güzel. kahvaltı için tavsiye ederim.

görsel
hesabın var mı? giriş yap