• cska moskova'nın şu anki teknik direktörü. kendisi 1971 doğumlu ve kariyeri pek de parlak olmayan eski bir kaleci. en akılda kalıcı özelliğiyse efsanevi teknik adam valery lobanovsky gibi yedek kulübesinde sürekli sallanması.

görevde olduğu kısa süre içerisinde başarılı olduğunu söyleyebiliriz.
  • neden bilmiyorum ama fm 2014'te fenerbahce'nin favoured personnelleri arasinda olan teknik direktor. emmanuel emmenike transferinde kolaylik sagladigi icin falan mi acaba?
  • iyi vodka içiyormuş gibi bir görüntüsü olan rusya federasyonu a milli futbol takımının yeni teknik direktörü.

http://tr.sputniknews.com/…20150807/1017005310.html
  • sesi ve görüntüsü itibariyle tam gazinocu tipi var bu abimizde, ama iyi teknik direktör orası ayrı.
  • capello nun 6 maçta 2 galibiyet( biri hükmen ) almasının ardından yerine gelip geri kalan 4 maçta 4 galibiyet alarak rusya yı avrupa şampiyonasına götürmüş teknik adamdır. ayrıca bu 4 maç için belli bir ücret almamıştır, muhtmelen kendisine prim falan verilecek.
  • futbolculuk kariyeri, 19 yaşındayken komşunun ağaçta mahsur kalan kedisini kurtarmaya çalışırken ağaçtan düşüp sakatlanmasıyla sona eren gönül adamı, reis.

rus futbolunun en değerli hocalarından biridir ancak cska'da suyu fazlasıyla ısındı ve çok yakın zamanda sepetlenecek. hatta ben bunu yazarken belki sepetlenmiş bile olabilir de daha medyaya yansımamıştır mesela. ırkçılık, antisemitizm gibi konularda nazi almanyasından hiçbir eksiği olmayan ruslar, geçenlerde bu adamı yahudi bilmem neyine katıldığı için de yerden yere vurmuşlardı zaten. "saha içinde ve saha dışındaki hareketleriyle" ile başlayan cümleler sıkça kurulur olmuştu. kaldı ki kendisi zaten rus yahudisi olduğundan, "istenmeyen adam" olması çok kolay oluyor.

bırak babuş siktir et sana takım mı yok ya. bakın ben 10-15 yaş arasında ağır rus fanatiğiydim, hatta uludağ sözlük'te 2008 yılında girdiğim entryler hala duruyor, açıp ne kadar gerizekalı olduğumu görebilirsiniz. o zamanlar 14 yaşındaydık tabii, milleti rusum diye yiyordum ve o aşırı amatör entry'lere cidden inanan oluyordu. neyse. şunu diyeceğim: ben 2005 uefa kupası finalini dün gibi hatırlıyorum. 11 yaşındaydım. sporting lizbon ile cska oynuyordu. wagner love'ın saçları renkliydi. hatta fotoğrafım bile var o maçı izlerken. lan o maçta ignaşeviç'le berezutskiy kardeşler oynuyordu. ben o zaman en fazla ilkokul 5'e gidiyorumdur. şu an normal şartlarda üniversitede lisansın son senesinde olmam lazım, bir 11 sene daha yaşadım ve ignaşeviç'le berezutskiy kardeşlerden biri (hangisi bakmadım) hala as kadroda. bildiğin çıkıp maç falan yapıyorlar. tövbe estf.

yani 10 yıldır şu adamların yerine geçebilecek bir oyuncu bulamadı koskoca cska, hala 74 yaşındaki adamları oynatıyorlar. akinfeev'e ise hiç değinmiyorum bile. efsane olabilecekken kestane olmayı seçmiş, son 32-33 avrupa maçının tamamında gol yemiş bir kaleci. gerçi önündeki savunma malum... slutski ne yapsın amına koyim bu takıma. hozamızı yedirmeyiz. daha 45 yaşında. umarım rusya'da kalıp cska'yı ölümüne tokatlayabileceği bir takıma gider.

edit: askmbenm bilgilendirdi, akinfeev'in gol yeme serisi 40 maçmış şu an. ulan son 7'yi ne ara yedin :(
  • cska moskova tarafından görevine son verilen teknik direktör. slutski 7 sezonluk cska macerasında, üç lig şampiyonluğu, iki rusya kupası ve iki süper kupa kazandı.
  • cska'nın tottenham deplasmanında 3-1 kaybederek şampiyonlar ligi grubunda sonuncu geldiği maçın ardından görevine son verilen teknik direktör. cska'nın başında 300'den fazla maça çıkmış; bir önceki entry'de de belirtildiği üzere tam yedi kupa kazanmıştır. bir dönem rusya milli takımını maaş değil yalnızca prim alarak çalıştırdığını da eklemek lazım. çok çok üst düzey bir hoca değildi ama netice olarak rusya'nın önemli futbol adamlarından biridir ve şahsen tanımadığım için bu konuda yorum yapmayı çok doğru bulmasam da gördüğüm, anladığım, okuduğum kadarıyla oldukça düzgün bir insandır.

cska'dan ayrılacağı önceden belliydi, sadece günü bekleniyordu. "yoruldum amk" minvalinde bir açıklama yapmıştı yakın zamanda... o yüzden başka bir takımı çalıştırır mı, çalıştırırsa ne zaman çalıştırır hiçbir fikrim yok. henüz 45 yaşında olduğu için er ya da geç geri döneceğini düşünüyor ve umuyorum. rusya'da kalsın bir de mümkünse.

şimdilik güle güle akşamcı reis :(
  • fenerbahçe'nin konyaspor maçını izlemeye gelmiş. teknik direktörlük için değil, bir futbolcuyu izlemeye geldiği söyleniyor.
hesabın var mı? giriş yap