• genelde ikinci el satışlarda yüksek fiyat çekiliyor. la garantili mal alırım sen ikinci el satıyorsun. ben faturaya çok önem veriyorum ama kulaklıktı falan ufak şeyler alabilirim. herşeyi nsahtesi varken pahalı şey alırken dikkat edin. belki insanın bile sahtesini yapmışlardır... evet çok pahalı ürün belki çok ucuza bulabilirsiniz ama akılda hep soru işareti kalacak...

bir de bir tanıdığım ep eski çantasını sattı yüksek fiyata bir sitede. yani bu da günah. ep eski ise atarsın satmazsın veya birine verirsin, çöp tenekesi yanına koyarsın falan.

bir de letgo'da şehir araması zayıf bunu düzeltmeleri lazım. bir de satılmış ürünler aramalarda çıkıyor.

sahibinden.com'da biri sahte micro sd satıyordu. hepsinden aynı lazer damga var. kesin sahte farklı markalarda aynı lazer damga olmaz. elden de buluştum bu kişiyle bana polis misin deyip duruyordu. isim sahte, teleofondan aradı beni ama ilana koyduğu telefon değildi, numara da gizliydi. buluşmaya geç gidince aradı. bunlar çok önemli, gereçk kişilerin tc'si alınmalı satışlarda bence. sitesi varmış kapanmış. polislerle başım belaya girdi diyordu. bir de yaptığı haklı gibi kendini savunuyordu. sahibinden.com a konuşmaları gösterdim, ilandan bahsettim sahte damgadan bahsettim admin'e ama kaldırmadılar. sahibinden.com emlak satışşında, araba satışında çok iyi ama bu tür şeyler güven kırıcı.. çok dikkat etmeleri lazım. bunu konusuna da yazayım inşallah.
  • yaklaşık 4 senedir letgoda kol saati satışı yapıyorum.kimi ürün yarım saatte satılıyor kimisi bir ayda.yüze yakın olumlu yorumum,400 ün üzerinde satışım var. az önce söylediğim gibi üründen ürüne satış süresi farklılık gösterebiliyor. bazı arkadaşların söylediği gibi büyük eşyaların nakliyatı pahalı olduğu için satışı zorlaşıyor.
  • letgoda bir şey satmadım ama çok şey aldım. sarı site gibi değil, fiyatlar bit pazarı tadında ve herkes pazarlığa açık, anlaşma olasılığı çok yüksek. ne ararsan buluyorsun. sarı site tam bir sazan avı platformu olmuş. hatta letgoda aynı satıcı aynı ürünü sarı siteye 200 tl fazla yazmıştı.
    bir de o sarı sitedeki "pazarlık edenin kalbini kırarım" ibareleri yok mu, mal satıyorsan elbette pazarlık olacak geri zekalı insan, malın o kadar değerliyse satma.
  • letgo’da satmadığım bir şey kalmadı diyerek karşı çıktığım varsayım.

şu ana kadar letgo’da sattıklarım;

1: samsung galaxy s8
    2: play station 4
    3: teleskop
    4: koşu bandı
    5: bir koşu bandı daha
    6: ipad 4. nesil
    7: ipad 3. nesil
    8: samsung tab a
    9: sırt çantası
    10: iphone 8 plus
    11: tekli koltuk
    12: 13: 14: 15: çeşitli mutfak aletleri

ilana verdikten sonra en fazla 2 gün içinde hepsi satıldı.
  • elektrik süpürgesi hemen satılır diye koydum 1 ay oldu ne arayan var ne mesaj atan. ama satılmaz diye koyduğum boom mikrofon 2 günde alıcısına kavuştu.
  • doğru bir tespittir.

benim sürecim de şöyle olmuştu:

satılık ürün: çekyat
    gerçekten tertemiz, neredeyse hiç kullanmadık.
    kendi değeri 2000 tl idi

- ilk fiyat: 800 tl
    arayan yok
    - ikinci fiyat: 500 tl
    arayan yok
    - üçüncü fiyat: 250 tl
    arıyorlar ama gelen yok
    - dördüncü fiyat: 100 tl
    arayanlar arttı ama hala gelen yok
    - son fiyat: 1 tl
    bir öğrenci aradı, "ben almak istiyorum ama nakliyeyi siz halledebilir misiniz?" dedi.

orada bende film koptu, apartman görevlimize sordum. oğlu evleniyormuş, bedavaya ona verdim.
    bu kadar beleşçi ve şark kurnazı bir millet olamaz.
  • katıldığım önerme. öncelikle cep telefonu numarası isteyen önemli bir kitle var. telefonumu vermiyorum vermek istemiyorum orada mesajlaşma varken, adamlar sırf ses duymadığı için vazgeçiyor.

100 tl'ye hiç kullanılmamış orijinal mercedes küllüğü koyup pazarlığa kapalıdır yazmışım adam hala gelmiş pazarlık var mı diyor.

velhasıl gerçekten uygun olanlar ve gerçekten almaya niyetli olanlar için güzel bir platform olabilir ama bunların sayıları çok az. bunların dışında fiyatlar yüksek ve alıcılar da fiyat öldürme derdinde olanlar maalesef.
  • bir ay içinde evde atıl duran koşu bandı ve termosifonu sattım. önemli olan fiyatı iyi belirleyebilmek.
  • 10 şey koydum sadece 1 tane sattım
  • daha önce ps3, huawei bluetooth kulaklık sattım hemde ilana koyduktan 1-2 gün sonra.

2-3 parça mobilyada kendim satın aldım.

şimdi 1-2 aydır bebek ana kucağı satıyorum ancak tık yok. popülaritesi mi düştü yoksa çok yaygın olmayan bir ürün mü satmaya çalışıyorum bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap