şükela:  tümü | bugün
  • metth'in albümünü dinlerken denk geldiğim ileride daha çok tanınacağına inandığım kişidir.

metth'in ilgili şarkısı : don’t @ me

takip ettiğim kadarı ile ileride bir tarihte khontkar ile feat atması bekleniyor. heyecanla yeni işlerini takip ediyor olacağım.
  • ses tonu aşırı iyi, metth’in albümünde ağlatmış resmen. ve bugun kök$vl ile beraber ötede dur singleı yayınlandı. yine alev alev bir parça olmuş, yolu açık olsun. bleedat
  • berklee college of music mezunu türk femcee, dhj, producer, recording artist vs. ileride ismini çok duyacağız gibi.
  • sultanalar, koleralar, aybenler derken onlarcasını deneyen türkçe rap bir türlü dişi rapçi çıkaramamıştı.
    sanırım 2020lerde ortalığı kasıp kavuracak yerli cardi b'miz lil zey olacak.

aleyna tilkinin bünyesinde dua lipa ve ed sheeran gibi isimler barındıran plak şirketiyle imzaladığı anlaşmayı da düşünürsek ben türkiye'de en büyük rakibinin "doğru adımlar atılırsa" lil zey olacağını düşünüyorum.

bu hanım kızımızı henüz kimse tanımıyor ve sadece 3 şarkısıyla onu dinleyebiliyoruz. aslında zorlu'da filan birçok partide dj olarak çalıyor ancak işin trap kısmında onu henüz kimse tanımıyor.

böyle bir yeteneği redkeys müzik bünyesine almakla akıllı bir hamlede bulundu ama bu hamle lil zey potansiyelinde biri için çok da avantajlı değil. çünkü redkeys khontkar'ın başını çektiği, bağımsız, çok da profesyonel olmayan, amatör ruhla türkiye'ye trap ithal eden bir oluşum ve bünyesinde barındırdığı rapçiler piyasa rapçileri değil, belli bir kitleye hitap eden isimler. yani şöyle izah edeyim, 2000lerde herkes türk rock müziği dinlerdi ama direct gibi cemiyette pişiyorum gibi underground tarzda müzik yapan grupları sadece o tarzın ilgilileri dinlerdi.

redkeysteki köksal, metth gibi adamlar senin benim dinleyeceğim adamlar değil. kafayı traple bozmuş, o kültürün peşinden giden çocukların işi biraz.

lil zey de bu isimlerle ortak çalışma yaptığı için kendisini şu an sadece redkeys takipçileri biliyor. zaten sözkonusu şarkılarda köksal da metth de lil zey'in yanında çok amatör ve sönük kalıyor.

ben piyasada hatrı sayılır bir plak şirketinin sahibi olsam bu kızı direkt kendi bünyeme katardım. çünkü şu an iyi bir yatırım olarak görünüyor.

kendisine başarılar diliyorum.
  • ötede dur şarkısı ile dehşet güzel bir iş yapmasının ardından yolumuz yol değil şarkısı ile beni 4 köşe eden hanımefendi. kadın rapçi facialarımızdan sonra çok iyi geldin zey! buca’da bi kahve içsek ya zey? asdfsdjsjsj
  • ötede dur şarkısının çıktığı ilk gün , youtubeda klip kapağını gördüm ve dedim ki 'aha yeni bi kadın rapçi çıkmış, kesin cringe olucaz dinlerken' diye, ön yargıyla açmıştım videoyu.

an itibariyle yaklaşık 10 gündür her fırsatta spotifyda loop'a alıp dinliyorum.

uzun zaman sonra ilk defa türkçe rapte bi kadının yaptığı rap kulak tırmalamıyor, cringe olmuyorum dinlerken, her kesimin rahatça dinleyebileceği, lezzetli bi tona sahip. hazır trap işi de bu kadar yaygınken, heralde khontkar'ın yaptığı en yararlı işlerden biri de bu kadını bizle tanıştırması. sağol reiz btw.

e tabi hoş daha 2-3 şarkısını duyduk ama isabetli işlerde bulunursa baya adından söz ettirecek gibi duruyor.

devamını merakla bekliyoruz. rez.
  • bu little zeynep ortalığı yıkacak ileride. çağa ayak uydurabilen bir kadın mc’ye çok ihtiyacımız vardı.
  • buralar değerlenir.
  • geleceğinin çok parlak olduğunu düşündüğüm kadın rapçi.
  • çok kısa bir zaman içinde sektördeki en iyi kadın sanatçı olarak herkes tarafından bilineceğini düşündüğüm rapper.