21 entry daha
  • --- spoiler ---

ernest ve arian, derste hazırladıkları idealist sistemin sunumunu yapmakta ve bu arada mevcut sistemi de kıyasıya eleştirmektedirler.. pek çok soru gelir diğer öğrencilerden.. son derece mantıklı ve net cevaplar verirler.. en son kendilerine;

-"mezun olunca harvırd hukuğa veya stenfırd işletmeye girmek istemez misiniz..? ya da para kazanmayı..? bence zırvalıyorsunuz, böbürlenmek için böyle bir şey uydurmanız tam bir ikiyüzlülük" diyen züppenin bu sözü karşısında bir an dururlar.. filmin belki de en etkileyici sahnesi, bu iki dostun celp emirlerini tepegözün yansıtıcısından perdeye verdikleri o sahnedir sanıyorum..

oyunculuk açısından ernest ve arian'ın o züppenin sözlerinden sonraki 4-5 saniyelik halleri mi yoksa rabırt retford'un celbi perdede gördüğü anki şaşkınlığı mı daha iyi karar vermek güç..

http://www.youtube.com/watch?v=z4ekygnt-xe

--- spoiler ---

genel olarak tipik bir amerikan günah çıkarma filmi.. hatalarının farkındalar ama emperyal histeriden de hala kurtulabildikleri söylenemez.. her şeye rağmen, filmin genelinde hissedilen dünyaya tepeden bakma eğilimi bile rahatsız etmedi beni.. bilakis heriflerin böylesi samimi ve propagandadan uzak vatanseverliğine saygı duydum..

güzel film.. sırf diyalogları için bile seyredilmeli..
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap