• evli ve çocukludur.

eski evlerinin oraya yolum düşmüştü yıllar sonra, babasının ramiz dayı modeli mercedes'i külüstür olmuş, terkedilmişti, orada öylece duruyordu, civardaki evlerin içinden otlar bitmekteydi. o evler ki zamanında ne eğlencelere şahitlik etmiş, pahalı villalardı... hayat enteresan. çernobil yaşamış gibiydi her şey, oysa ki sadece biraz zaman geçmişti. kim bilir biz nasıl yıprandık...

hayalet filmindeki patrick swayze gibi sanki artık dokunamadığın bir boyutu izler gibi... bir daha asla yaşanmayacak olan bir şey. bir daha belki evrene defalarca bahşedilsek de hiç birbirimizi tanımayacak gibi...

öyle bir insandır işte.
  • aklimiza "liseli vardi ya ah o liseli..." sarkisini getiriyor.evet cirkinlestim.
  • her tenefüs yangın merdivenlerinde şımarmaların dibine vururken kim olduğuna bakmadan kafasına kola döküp bakıştığın çocuğun kafasını kaldırıp yüzüne mal mal bakmasıyla elektrik çarpması yaşatır bazen.
  • yıllar sonra görüldüğünde "bunun için mi o kadar tantana yaptım ben?" dedirtendir. okulun açık ara en karizma, en yakışıklı delikanlısı olmuş sana fıratpen reklamlarındaki tut şunun ucunu döşiyelim abi. allah'tan platonikti.*
  • ortaokul sonrası okumayanların platoniği.

anadolu lisesi: zengin gız, fakir oğlan

süper lise: zengin ama düşman ailelerin çapraz kurları.

meslek lisesi: fakirlikten evlenemeyen genşler.

düz lise: monotonlaşmış uzun soluklu ilişki.
  • o yıllarda ondan başkası ile olamayacağını sandığın, ergenliğin de gazıyla gelecek planları yaptığın masum duygu. lise yıllarında yüzük takma modası vardır birde, gümüşçüden gidilip bir çift dandik yüzük alınıp takılır. lisede biz evleneceğiz diyenler ile üniversite birde ben zaten yatay geçiş yapacağım abi diyenler ölümüne kapışır.
  • gecmise dair anilarimi animsadigim da kendi kendime ne kadar da sıkıcıyım dememe sebep olan durumdur(bkz: olmayan ask)
  • o yaşlarda çılgınca salgılanan ergen hormonlarının vücuda gelmiş hali.
  • ben liseye yeni başlamışken son sınıfta benimde karşılıksız bir aşkım vardı. beyimiz egolarını tatmin etmek için bayağı bir dalga geçmişti benimle.
    ben rezilliğimemi yoksa aşkımamı üzüleyim bilememiştim.
    günümüzde ise facebooktan bulmuş beni. buluşup bir şeyler içelim demeler, büyümüşsün çok güzelleşmişsin demeler.
    napıym ne diyim bilemedim,
  • eşim, 6 aylık oğlumun da annesi
hesabın var mı? giriş yap