• son film olacağını sanmadığım film. birkaç yıl sonra fox daha genç bir aktör bulup wolverine serisini yeni bir yönetmenle devam ettirir. ama hugh jackman'ın logan'la ve x-men evreniyle işi bitti, bu açıdan son film denebilir. bırakması da iyi oldu. daha kaç yıl oynayacaktı ki aynı karakteri? zaten wolverine serisi de epey dandikti. umarım mangold bu kez iyi bir film yapar. önceki filmi de pek beğenmemiştim. fragmana dönersek... öykünün japonya'dan amerika'ya taşınması iyi olmuş. western havasını da sevdim. fragman heyecanlandırdı. jackman son filminin enfes olmasını istediği için senaryoyu tekrar tekrar yazdırmıştı. bakalım bu defalarca yazdırma isteği işe yarayacak mı? ben de jackman'ın wolverine serisinin ilk (ve belki de son) kaliteli filmiyle evrene veda etmesini istiyorum. bekleyelim görelim. 3 mart uzakta değil.
  • fragmanı izlerken uzun zamandır bir fragmana bu kadar yakışan bir müzik seçildiğini düşündüm. hepimiz wolverine karakterini çok sevdik ilk çıktığında sonra saçma filmler ile bizi seriden soğuttular, çizgi romanı bilenleri kahrettiler ama sanki tüm yaptıklarına pişman olmuşlar gibi basit bir yaşlı adamlar hikayesini anlatmışlar. bu basitliğin üzerine biraz güzel bir hikaye kurgusu yapabilirlerse beni mutlu ederler. saçmalamasınlar ve hikayenin içine etmesinler biz de old man logan ile vedalaşalım güzelce.
  • fragmanı izledim. iskeletor 31 çektirse bu kadar zevklenmezdim.

(bkz: hele hele zevkleniyy)
  • r-rated olacak sanırım gönlümün efendisi.
    http://media.comicbook.com/…verineratedr-206298.jpg
  • fragmanı sonrası görülen o ki bugüne kadar çekilen tüm marvel filmleri arasında dram seviyesi en yüksek film olacak gibi.

belki de bunda, iyileşme yetileri zayıflamış, yaşlanmış bir wolverine'nin aynı şekilde artık yaşlanan hugh jackman tarafından ve yine aynı şekilde yaşlanarak bunama evresine girmiş bir professor x'in de gene artık iyice yaşlanmış olan patrick stewart tarafından son kez canlandırılacak olmalarının verdiği duygusal bir etki söz konusu olabilir.

ayrıca fragman için on numara müzik seçilmiş.

edit: bu arada the last of us isimli oyundaki ana karakter joel ile filmdeki logan arasındaki benzerlikler farkedilmekte ki bunu oyunun yazarı neil druckmann bile twitinde belirtmiş *
  • --- spoiler ---

adı üstünde wolverine'i değil logan'ı izleyeceğimiz film. x-men evreni zaten ilk 3 filme falan güzel bir reset attı days of future past ile, yepyeni genç bir x men evreni var. genç x menler ile günümüz x menleri arasındaki tek ortak karakter wolwerine'di. karakter yaşlanmıyor ama hugh jackman doğal olarak yaşlanıyor. yeni bir wolwerine yeni x-men evrenine nasıl adapte edecekler bilmiyorum. bunu nasıl yedirecekler bilmiyorum. ama bu film loganı izleyeceğimiz bir film olduğu kadar x-men evreninin devamına ilişkin de ip uçları içerecektir.

ayrıca önemli not: her ne kadar hugh jackman'ın son wolverine filmi olarak lanse edilse de logan filmi 2024 yılında geçiyor. bu aralık bırakılması kafalara acaba sorusu getirebilir.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

x-23 mü lan o
    --- spoiler ---
  • fragman bana last of us'u hatırlattı. iyi bir şeyler geliyor..
  • fragmanını izleyip an itibariyle verem olduğum film.
  • ilk x men filminden beri takip ediyorum bende bu adamla beraber yaşlandım ne yazık ki günler çok çabuk geçiyor.
hesabın var mı? giriş yap