• güllüsü fıstlıklısı şulusu bulusu, pek çok lokum yedim ve hepsi bok gibiydi. arkadaşlar tatlı bizim de biraz abartıyoruz bence. yani bi sik yok lokumda amk marşmelovdan hallice bi iç bayıcı. çok abartmayalım.
    kötü bi olay.
  • (bkz: hal olmak)
    (bkz: hal almak)
  • söz hacı bekirse gerisi teferruattır.
  • katılmadığım durumdur. çifte kavrulmuş antep fıstıklı lokum yememiş birinin lokumu marsmellowla kıyaslama hatasında bulunmasıyla kendisini gösterir. kilosu 4-5 lira olan uyduruk lokumları baz almayınız.
  • henüz çifte kavrulmuş safranbolu lokumu yememiş suser beyanı. marşmelovla kıyaslanması hususu dahi sinirden el ayak titretir.
  • çift kavrulmuş ya da çifte kavrulmuş (birincisi mantıklı olmasına rağmen ikincisi kullanılır) dışında ben de pek bir şeye benzetemem.kötü değil belki ama hayatımda hiç aramadım yokluğunu.iftihar edeceğim şeyler sıralamasında da yok ayrıca.
  • hayatında doğru düzgün lokum yememiş insan beyanatı.
  • safranlı fındıklı safranbolu lokumu, o abartılmayı çokça haketmektedir. ben de bunun dışında lokum sevmem mesela. mutlaka herkesin kendine göre, çok sevdiği bir lokumu vardır. arayıp bulunması lazım.

yanlış bir tespittir.
  • sen abartmazsan ben abartmazsam, yunan tohumu abartıyor. lokum, yoğurt, iskender, baklava, kebap, lüle taşı, pişmaniye, rakı, bor, aselsan, barış manço, vatan, millet, sakarya, dede bunlar hep milli değer, lütfen sahip çıkalım.

-sen sahip çıkmıyorsan da çıkana mani olma gavur dölü! hemen yönlen bu ülkeden siktir olup gitmek başlığına, mutlu mesut kanada'da yaşa pezevenk.
  • (bkz: bafra)nın kaymaklı lokumundan yiyene kadar benim de katıldığım beyandı.
    ikram edildiğinde ellerinden kutuyu alıp bitirmiştim utanmadan, sıkılmadan. sonra bi gün aklıma düştü (aslında hiç çıkmamıştı). yana döne (bkz: istanbul)da kaymaklı lokum aradım. derdimin dermanını (bkz: hacı bekir)de buldum.
    lokum denildiğinde artık aklıma o dişlere yapışan, ağızda büyüyen plastik kıvamında şey değil; ağzına attığın an eriyen, baymayan, yedikçe dahası istenen (bkz: gerçek kaymaklı lokum) geldiği için katılmadığım beyan.
hesabın var mı? giriş yap