• 144p değil hd çözünürlükte 720p olan videodur. 2011 yılında yayınlandığını düşünürsek gayet tatmin edici görüntü kalitesidir.
  • bugüne kadar ki en net ufo görüntüsü budur.

11 yıl önce de izlediğim bir videoydu ve yabanci forumlarda sık sık tartismistik başka kişiler tarafından çekilmiş görüntüleri de vardı başka başka ülkelerden videolari gelmişti aynı cismin.
  • “bu sefer olmuş” dedirten çok net görüntülerdir.
  • uzaylilar bile gidecekleri yeri biliyorlar. hic pakistan'a giden ufo gordunuz mu?
  • videonun 1:51. saniyesindeki parlak ışığın binanın üstünde de görülmesi, video'nun bilgisayar efektleri ile yapıldığı kanısını oluşturuyor.
  • bana saçma gelen ordan geçiyorsun bir yanımıza inmiyorsun.

amaç gözükmemekse bunu bence her şekilde yaparlar. amaç gösterip vermemekse tam olay bu, bunuda milyonlarca ışık yılı uzaktan gelmiş adamlara yakıştıramıyorum.
  • hala sikkkkkkk kadar aklınız ile 144 p esprisi kovalıyorsunuz ya , sizin ben eğitiminize öğretiminize harcanan parayı emeği sikeyim.

tanım : lanamayan uçan cisimlerin çok net görüntüleri.
  • yorumlarda neden sahte olabileceği ile ilgili açıklamalar mevcut:

1.1:51'de ekranın sağındaki ufolardan biri; yakındaki binanın arkasına girmesi gerekirken bir anlığına önde kalıyor.

2. video 12 haziran'dan önce çekilmiş ama internete 24 haziran'da yüklenmiş. böyle bir video çekseniz hemen yüklersiniz.

3. gökyüzüne bakan bazı insanlar hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyor. muhtemelen gerçekte bir şey yok. oysa gökyüzüyle ilgili en az 7-8 kişi var ve onlar da görüntü alıyor. bu 7-8 kişi bu işin planlayıcıları olabilir.

ayrıca onların çektikleri görüntüler hiçbir yerde yok. sadece bu var.
  • becerikli ellerden çıkmış fake bir video. öncelikle emeğinize sağlık ama kamera titreşimiyle ufo hareketlerinde yer yer senkron kayması var. özellikle 20-28. saniye aralığında üçlü hareket eden objelerde bu uyumsuzluğu görebilirsiniz.

etraftaki 5-6 kişi figüran. 1.44'te telefonunu çıkarıp gökyüzünü çeken dostumuz keşke alakasız bir yeri çekmeseymiş. zaten figüran olmayanlar bir süre sonra basıp gidiyor ya da umursamıyor. kameranın bu kadar titremesi de aynı şekilde gerçekçiliği ve inandırıcılığı artırmak için kullanılmış.

hepsini geçtim 1.51'de maske hatası var. obje binanın üzerine taşıyor. şurası: görsel

yine de başarılı bir compositing örneği diyebilirim. final ödevi olsa geçer not alır.
  • eğer bu video gerçekse. bu güne kadar çekilen en net görüntüdür. bu kesin. yine eğer bu video gerçekse 1:35 de ufo'ları çeken kişileri videoya çeken sarışın adam da dünyanın en gamsız adamı olsa gerek. hayatında belki de bir kez karşılaşabileceğin bir durumla karşı karşıyasın, hava açık, görüntüler çok net ve sen olaya kilitlenip gözlem yapmak yerine milleti çekiyorsun. ilginç. videonun sonunda da görüleceği üzere sıkılıp gitmiş.

gerçi videoya dikkatli bakınca , yoldan geçen bir çok kişi de aynı tavırda. "ha ufo mu onlar? neyse ya işim var geç kalıyorum."

edit: aynı videoyu mu seyrediyoruz bilmiyorum ama 144 p esprileri komik kalıyor. video baya baya yüksek çözünürlüklü. 144 p izlediğini iddia eden yazarlar, internetiniz yavaş olduğu için otomatik olarak 144p ye düşmüş olmasın.
hesabın var mı? giriş yap