• bu adamın yaptıklarını düşünce yada ifade özgürlü diye tanımlamadan önce düşünce ve ifade özgürlüğünün kapsamını iyi anlamak gerekli.

her 2 tarafta empati yapabilir. dini figuler kişileri eleştirirken kullanılan ifadelere dikkat etmediğinizde sizin olmayabilir ama diğer insanların kutsalına hakaret etmiş oldursunuz. sizin özgörlüğünüz bu kutsala hakaretede kadardır. ve bu noktada biter.
    aynı şekilde senin için kutsal olmasa da bu ülkenin kurucusuna sevgi ve saygı besleyen milyonların olduğu bir ülkede bu kişiye ifade özgürlüğü diye hakaret edemezsin. onların kutsalına hakart ettiğinde özgürlüğün biter.

biraz empati. sınırlar belli ifade özgürlüğü başkanın kutsalına onun özeline dokunana kadardır. benim kutsalıma laf edip sonra ifade özgürlüğü dersen bende sana küfredip ifade özgürlüğü derim. ama ifade özgürlüğü bu değil işte...
  • ortaliga cikan fotograflarina baktim sakallarini kesse guzel kiz aslinda.
  • şapkalı fotoğrafına bakınca yarrağımı görmüş gibi olduğum mahluk. gerçekten şapkalı hali yarrağıma çok benziyor.

şimdi asıl konuya gelelim. bu mahluk normal bir ülkede önce müşahede altına alınır. sonra da tutuklanır.

başta atatürk olmak üzere atatürkçüler, cumhuriyet, laiklik, aleviler, kürtler ve solculara yıllardır durmadan nefret kusmuş 3-5 güncel tartışma hariç kimse de ses etmemiş.

biz solcular, laikler, atatürkçüler ancak konuşuruz. furki adlı küpeli ibnenin (biraz da çok sevdiği dincilerin silahıyla vurayım onu) durumunun tam tersinin olduğunu düşünelim. bunları yapan kişi çoktan faili meçhul olmuştu bile ama furki adlı küpeli ibne yaptıklarının üstüne yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali hareketlerde bulunuyor. gerçi birkaç gündür tipik dinci korkaklığını da çok iyi sergiliyor. yalnız yanlış anlaşılmasın faili meçhul olsun demiyorum ama kesinlikle başına bir şeyler gelsin istiyorum.

akademisyenlik konusuna da gelelim. bu küpeli ibnenin çok iyi saksocu olduğunu da görüyoruz. öss'de ilk 500'e girip akademisyen olmak isteyip de olamayan birkaç kişi tanıyorum mesela. bu arkadaşlar solcu veya atatürkçüler. muhtemelen hepinizin malumu olan ve furki'nin de bağlantısı olduğu düşünülen terör örgütü tarafından hakkı yenen arkadaşlar onlar. bir diğer noktaysa kolay olan mevcut sistemde değil, zor olan öss sisteminde ilk 500'e giren kişiler bunlar. sınavlarda 1. olup mülakatlarda sonuncu yedek olarak liste dışı kaldı çoğu ama bu küpeli ibne çok sağlam blowjobçu olduğu için genç yaşta marmara üniversitesi'ne girebiliyor.

-atatürk
    -atatürkçüler
    -cumhuriyet
    -laiklik
    -aleviler
    -kürtler
    -solcular
    -aydınlar

ile alakalı olan her şeyden herkesten nefret eden; bunları aşağılayan, küfür eden, hedef haline getiren, yalan yanlış bilgilerle itibarsızlaştırmaya çalışan bu küpeli ibne gerçekten çalıştığı kurumdan atılıp, üstüne diploması elinden alınıp, sağlam bir hapis cezası yemezse bu ülkeye duyduğum son umut kırıntılarımı da yitirmiş olacağım.

furki adlı top karma sistemde öğretmenlik yapmak, kızlarla aynı kafede oturup aynı havayı solumak, suudi ve katarlı erkekler gibi beyaz fistan mı ne giymemek, modern dünyanın faydalarından yararlanmak gibi atatürk'ün bize armağan ettiği şeyleri fazlasıyla kullanıyor ama bütün ömrü atatürk'e hakaret etmekle geçiyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama. gerçi bunu adama dedikleri için furki adlı küpeli topa diyemiyoruz. ulan var ya! olmasını istediği sistemdeki şeyleri yapıyor, hayat felsefesinde olduğu gibi yaşıyor olsaydı yemin ederim ses etmeyecektim ama yok her türlü pislik fazlasıyla mevcut sonra da millete müslümanlık satmaya çalışıyor.

bu top zaten ruhsal olarak iyi durumda değil bunu çok net görebiliyoruz ama biz solculardan ve atatürkçülerden gerçekten bir cacık olmaz bunu da biliyorum. bakıyorum da gün geçtikçe bizimkilerin bu konu hakkında sesi soluğu kesiliyor. millet unutuyor. dediğim gibi biz solcular, atatürkçüler ancak konuşuruz. faaliyet sıfır. bir işin peşine düşmek sıfır. bu dinci ve sağcı dallamalar ise iş bitirme konusunda çok iyiler. kesinlikle tebrik ediyorum. dediğim gibi furki adlı küpeli topun yerine solcu bir genç bunları yapıyor olsaydı 5 yıl beklenmez 5. gün cezası neyse kesilirdi. işinden atılmak, korkutulmak, tutuklanmak... gibi ama furki adlı küpeli top halen görevinin başında duruyor, kim bilir öğrenciler arasında nasıl ayrım yapıyor ve tesettürlü olmayan binlerce kız öğrenciyi görünce tahrik olmaya devam ediyor... vs vs

burada başına bir şey gelmeyecek, ileride belki de ödüllendirilecektir ama o çok sevdiği allah varsa şayet hesabını çok iyi kesecektir.

not: tipinin yarrağıma benzediği konusunda çok ciddiyim. inanmayanlara karşılaştırmaları için fotoğraf bile atabilirim.*

edit: bir altta (ki silmezse) bu hainin yolunda giden bir anlama özürlünün postunu görüyorsunuz. onu, çok sevdiği dinci kardeşlerinin silahıyla vurayım diye belirttim ama bu dallamaların anlayışı kıt onu unuttum. pardon.

ayrıca evet yarrağıma benziyor. inanmıyorsan fotoğrafını atayım da karşılaştır amk malı seni.
  • son günlerde trolllüğünden mahrum kaldığımız,iddialara göre marmara üniversitesindeki işine son verilmiş olan,atatürk e ve hatıralarına hakarette mahsur görmeyen,bu nick e sahip oksijen israfı
  • 860 takipçisinin 800 kadarı muhtemelen kendi yedek hesaplarından oluşan, fetöcü hain.
  • şerefsiz.

bir tanım bu kadar yakışırdı. tam anlamıyla şerefsiz.
  • ekibiyle birlikte şöyle bir operasyon içinde olduğunu düşündüğüm kişi:

1) ortamı soğutmak

bir süre kendisi ve arkadaşları dinlenmeye çekildiler. böylelikle zaman kazanıyorlar.
    tahminim bir aya kalmaz örneğin ekşisözlükteki atatürk imajını yıpratma işlerine devam edecekler. ve evet kimse onları durdurmayacak.

2) toplumda sahte bir zafer duygusu oluşturup rehavete sevketmek ve böylelikle zaman kazanmak.

entry silme işinin biraz da göstermelik olduğunu düşünüyorum. kendisinin çekinmesi için bir sebep yok. hem zaten bu bir iş. belli ki menfaat karşılığı yapıyor. silmesi için bir neden göremiyorum çünkü eğer bunların suç olduğu düşünülseydi bir şekilde harekete geçilirdi bu kadar uzun züre aylarca yıllarca nasıl devam edebildiyse bundan sonra da yazmaya devam edecektir.

kaldı ki bu lord hesabını birden fazla kişinin idare ettiğini düşünüyorum. sıradan bir insan bu kadar düzenli ve sistemli olamaz. ekip işi.

3) atatürk aleyhine yazmakla görevli kişilerde korku veya moral kaybının önüne geçmek, "merak etmeyin bize hiç bir şey olmaz" mesajı vermek.

şimdi şöyle bir durum var: gecikmiş adalet adalet değildir. tahminim bu insanın üniversitedeki görevine son verilecek. ama bunun zamanlaması önemli. ayrıca belki ceza davası falan da açılabilir onu bilemiyorum. ancak önemli olan şu ki bunlar çok zaman alacak süreçler. öyle önemli bir zarar görmeyecektir. ve asıl önemlisi, diğer benzeri işi yapan insanlara da bakın en kötü olasılıkla işten çıkarılırsınız o zamana kadar da bir şekilde yeni bir iş hatta belki daha iyi bir pozisyonda iş bulunacaktır gibi bir mesaj verilecektir.

4) mağduriyet oluşturmak.

dikkat edilirse esrarengiz yazılar var sürekli, "siz insanları linç ediyorsunuz", "hani demokrattınız", "bakın bir genç adam işini kaybediyor yağmurda ıslanıyor" benzeri ifadelerle toplumda bir suçluluk duygusu bir algı değişimi yaratmayı hedefliyorlar.

halbuki meselenin esasında atatürk'ün manevi şahsiyetinin zarar görmesi var. bunu yapanlar şöyle olmuş böyle olmuş pek kimsenin umurunda değil. bunu nasıl olup da yapabildikleri, açık suçu hangi cesaretle işleyebildikleri. ve nasıl olup da yakalanmalarına, gerçek isimleri ortaya çıkmasına rağmen hızla müdahale edilmediği asıl mesele.

fakat bu algı operasyonlarıyla, lord masum yeni doğmuş minik bir kedicik, atatürk'e hakaret edilmesine itiraz edenler de mordorun vahşi canavarlarıymış gibi bir hava estiriliyor.

sonuç: kanaatim o ki bu operasyon son derece başarılı ilerliyor ve istedikleri gibi de sonuçlanacak. peki bu nasıl olabiliyor? örgütlü 10 kişi 1000 kişiye bedeldir. bastırılmış sindirilmiş, çocukluğundan itibaren korkuyla dayakla terbiye edilmiş bireylerden, sadece kendini düşünme, kendi çıkarları için yaşama felsefesiyle donatılmış bireylerden oluşan bir toplumu, lord'un da içinde bulunduğu üç beş kişi parmağında oynatabiliyor. bunda şaşılacak bir şey yok. olay tamamen bilimsel.
  • yalnız bu insanın entrylerini favorileyenlere bakıyorum da, 100 tanesi sözlük üyesiyse 300 tanesi çaylak. genel olarak bu tarz bir oran mevcut bir çoğunda. sözlüğün geleceği pek de hoş görünmüyor.

tanım: entrylerimi silmeyeceğim diyen ama lafından kolayca taviz veren birisi. gerçi adamlık beklemek çok saçma olurdu bu kişiden.
  • takipçi sayısına bakıp da moralinizi bozmayın laik dostlar. misal ben de bu gevşek yine ne yazdı diye takip ediyordum ama kendisi hiç hazzetmediğim bir insandır. favlayanlara bakınca aşağı yukarı 350 kişi civarı bunlar. sürekli yazangilleri daha da az. burda sayımız aktrolgillerden çok, moralinizi bozmayın.
  • sonunda gitti atatürk düşmanı yobaz. madem yazdıklarının provokatif yanı yoktu, madem arkasındaydın da neden ifşa olunca gizledin yazdıklarını? bir omurgasızdan daha kurtulduk. sıra karkas etçide.
hesabın var mı? giriş yap