şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 nisan - 3 nisan tarihleri arasında zorlu center'da yapılacak olan heyecanlandıran etkinlik. açıklama şöyle:

  besteci howard shore, akademi ve grammy ödüllü müziğiyle yüzüklerin efendisi: yüzük kardeşliği'nde j.r.r tolkien'in edebi hayal gücüne hayat vermiştir. shore'un müziği, peter jackson'ın filmini yüzyılların stilistik eğilimlerinden gelen ve eşsiz bir şekilde geliştirilmiş bir vizyon, mükemmel bir senfonik eser olarak ifade etmektedir.

  yüzüklerin efendisi'nin müziği, film müziklerinin en karmaşık ve kapsamlı eserleri arasında sayılmaktadır. bu eşsiz performans, filmin melodilerini oluşturmakta ve aynı zamanda tamamen yeni ve dramatik bir canlı konser deneyimi yaratarak müziğin hikâyenin ağırlığını taşımasına izin vermektedir.

  shore'un müzikleri sadece kardeşliğin nefes kesici duygularını, heyecan verici olaylar dizisini ve muhteşem yolculukları değil, aynı zamanda tolkien'in orta dünyasının temellerini de yansıtmaktadır. dünyanın dört bir yanından toplanarak bir araya getirilen stiller, enstrümanlar ve sanatçılar, tolkien'in kültürlerinin her birinde eşsiz bir müzikal iz bırakmaktadır. kırsalda yaşayan sade hobbitler, kulağa hoş gelen kelt ezgilerine dayanmaktadır. mistik elfler, ruhani doğu renklerine sahiptir. tolkien'in imha edici taş kesicileri olan cüceler ise, paralel harmoniler ve kaba, gırtlaktan gelen sesleriyle erkek korolarla verilmektedir. sanayileşmiş ork orduları, shore'un en sert ve vurmalı seslerinden payını almıştır, bunlar arasında japon taiko davulları, metal zil levhaları ve piyano tellerine vurulan zincirler yer almaktadır; öte yandan, orta dünya'nın kusurlu ancak soylu mirasçısı insanların dünyası, şiddetli ve keskin seslere sahip nefeslilerle bizlere sunulmaktadır. operasal bir biçimde bu müzikal dünyalar, bazen ortaya çıkacak bir güç için kuvvetlerini birleştirerek, bazen sert bir şekilde çarpışarak birbirine kaynaşıyor... ve daima tek yüzüğün iradesine ve kendi temalarının meşum ailesine boyun eğiyor.

  bu müziğin engin kapsamı, senfoni orkestrasına ve ingilizce'nin yanı sıra tolkien'in oluşturduğu quenya, sindarin, khuzdul, adûnaic ve kara lisan dillerinde şarkı söyleyen karışık koroya, erkekler korosuna, enstrümantal ve vokal soloculara ihtiyaç duyuyor. orijinal halk şarkıları, diyatonik ilahilerle, polifoni düğümleriyle, kompleks tını gruplarıyla ve kaynaşan ahenksiz aleatorik pasajlarla yan yana duruyor. belli bir amaca hizmet eden ve hünerli ellerin kaleminden çıkan bu şarkıların etki alanı ne kadar büyükse uygulaması da o kadar kontrollüdür; bu büyük yapı bünyesinde önemli derecede öz bir müzikal vizyon barındırmaktadır. shore'un eseri, güçlü orkestral yapılar üzerine inşa edilmiş dünyevi, ayakları yere basan bir ton ve akıcı olan ama uçarı süsten arındırılmış bir his veriyor.

  http://www.biletix.com/…k-grup/109457713/turkiye/tr
 • filarmonia istanbul'un bize orta dünya'yı anlatacağı über konser.

  şuan ilk gençlikte yurt odasında sqny marka walkmanimle tekrar tekrar dinlediğim şarkıları canlı dinleyecek olmanın heyecanıyla ağlıyorum sözlük.*
 • soundtrack olarak en sevdiğim üçlemenin ilkini canlı canlı, filmle birlikte dinleyecek olmanın verdiği huzur içindeyim.

  bileti aldım ve heyecanla bekliyorum. nota nota bildiğim bu epik anlatımı canlı dinlemek herhalde tüm lotr fanları için bulunmaz bir nimet olacaktır.

  gidemeyecekler ise şunu izleyip birazcık nasiplenebilirler. ama biliyorum oldukça can sıkıcı olacaktır onlar için.

  the two towers için olanını da umarım seneye izleriz.

  https://www.youtube.com/watch?v=7jcabaohjuu
 • zamanında irlanda'ya gideceğim tarihte ne var ne diye bakmıştım, bu konser vardı ama gitmek nasip olmamıştı.

  şimdi dinler ve izlerim.
 • kacirilmamasi gereken bir etkinlik. merak edenler youtube'dan videolarini izlesinler. ucuz biletleri tukenmis fakat eger bir lord of the ring hayraniysaniz bence kacirilmamasi gereken gorulmeye deger bir etkinlik
 • sahnede olmak ve bu ekibin bir parçası olmak harika olacak.
  en değişik, güzel sahne deneyimlerimden biri olacak.
  orkestra ile birlikte çok güzel bir koronun da geliyor olduğunu hissediyorum.
 • an itibariyle cumartesi 1. kategoride bilet bulunabilen konser. bilet fiyatı 300 tl.

  pazar günü ise minimum 195 tl. tabi şu an için.
 • nasil bir sey olacak diye soranlar,

  https://www.youtube.com/watch?v=_hfbbwguchq

  bunu izleyebilirler.

  biz calismaya basladik ve cok zevk aliyoruz soylemekten.
  sizler de begeneceksiniz.
 • bu gosterinin bir vip paketi var fanatikleri icin.

  icerigi soyle,

  uyarı:
  18 yaş altındaki izleyiciler, vıp lounge alanına alınmayacaktır.
  • online bilet satışları etkinlik başlangıç saatinden 1 (bir) saat önce sona ermektedir.
  • gişe satışları, gişe çalışma saatleri (10:00 – 22:00) boyunca devam etmektedir.

  vıp paket içeriği:
  • şef ve koro katılımı ile etkinlik öncesi kokteyli (karşılama ikramı ve sınırsız yerli içecek ikramı)
  • konser arası içecek ve kuver ikramı
  • etkinlik sonrası 1 saat after party sınırsız yerli içecek ikramı
  • ücretsiz vale hizmeti
  • e-biletler için, etkinlik girişinde vıp teslim masası
  vıp paket içeriğine konser bileti dahil değildir.

  vıp paket fiyatı - 150.00 tl

  tekrar ediyorum, bilet dahil değil buna.
 • 2 nisan tarihlisi için biletlerimizi ilk günden hazırlayıp geri sayımına başladığımız konser. bıkmadan defalarca dinlediğim parçaları canlı olarak da dinleyecek olmanın düşüncesi gerekli heyecanı yaratıyor zaten. unutulmaz bir orta dünya deneyimi olacağını ümit ediyorum.