şükela:  tümü | bugün
 • izmir'in ödemiş ilçesine yaklaşık 10 km uzaklıktaki terkedilmiş bir köydür.

  içerisinde paranormal aktiviteler bulunması kuvvetle muhtemel olan bir köy ayrıca. şu an için köyde resmi olarak 3 kişi yaşamakta ve bu 3 kişinin akli durumunun standarttan biraz farklı olduğu yönünde duyumlar var.

  köy kurtuluş savaşı zamanında efelerin ve zeybeklerin geçiş noktalarından bir tanesiymiş. köyün tarihi neolitik çağlara kadar uzanmaktadır. ancak yaklaşık olarak son 30 yıldır terkedilmiş ve harap halde.

  tüm bunlardan sonra bu köyle ilgili içerisinde paranormal durumların söz konusu olduğu yönünde duyumlar aldık. diğer bir ifadeyle cin denilen varlıklar.

  bir nevi korku turizmi benzeri gezi olacak şekilde ve ayriyetten olası bir paranormal duruma denk gelme heyecanı ile birlikte aksi bir durum oluşmaz ise yaklaşık 3 saat sonra bu köye doğru yol alıcaz.

  gece yarısından sabaha kadar bu ıssız köyde vakit geçirip gözlem yapıcaz. sabah da köyde yaşayan bu 3 kişi ile ufak bir röportaj yapıp ilk keşfimizi sonlandırıcaz.

  belki hiç bir şey bulamayabiliriz. ancak küçük bir olasılık bile insanı heyecanlandırıyor.

  eğer olur da hayatta kalırsak bu entrye edit geçeceğim. swh

  köyün bir kaç resmi:

  lübbey 1

  lübbey 2

  lübbey 3

  gece karanlığında köyün ürkütücülüğü ile baş etmek oldukça zor olacak gibi görünüyor.

  (bkz: yusuf yusuf)
 • (bkz: rip)
 • ilginç ve takip edilesi başlık.
 • akıllara bu tür olaylarla alakalı bir filmi getirmiş köydür.
  (bkz: karadedeler olayı)
 • çadır atmak için verimli köydür. ne jandarma karışır ne yerel halk(!). hadi gidip atalım şu nalet olasıca çadırları.

  edit: şöyle bir çevremede baktım da lens takmayince en gözlüklü ve şişman* benim. yok ağa ben vaz geçtim çadırı atıp kaçicam ben kalmam.*

  edit: alternatif için
  (bkz: 51. bölge)
 • cinli bir köymüş, o yüzden insanlar bu köyü terk etmişler. tam benlik bir yere benziyor. oraya yerleşsem mi diye düşünüyorum açıkçası. cin şeytan falan benim umrumda olmaz.
 • hava kararınca gidin. az önce lübbeyden geldik köyün manzarası evler fln korkutucu,bir de ihtiyar dayı var dolaşıyor karşınıza çıkabilir tuhaf hareketleri var sorulara cevap vermiyor,dönüşte yola oturmuş toprağı eşeliyordu öyle garip terkedilmiş bir köy. zartlak diyenler olacaktır isteyen yeşillendirsin dayının videosunu göndereyim.
 • az önce döndük bu köyden. kahveci mehmet var muhabbeti güzel bir abimiz. yıkık, terkedilmiş bir köy. mal değilseniz; terk edilmiş bir köyden ötesi olmadığını anlarsınız. ergen korkutan aptal korku filmlerindeki köylere benziyor hepsi bu.